Nic nemusíme a už vůbec ne být silní

Celý rok 2016 mi přinesl velké změny nejen osobní ale i pracovní. Začínal měsícem, kdy jsem se vzpamatovávala z velkého šoku a přetrvával u mě strach. Následně mě čekalo obvinění z trestného činu, pozastavení mého projektu, upadnutí do finančních problémů, řešení existenční situace, uvěznění, posttraumatický stres, objevení svého daru, věřejně prospěšné práce, napsání knihy, která se již připravuje k vydání. To vše za jeden rok.

Celým rokem se mnou byla myšlenka nejsem dost dobrá. Obviňovala jsem se, že jsem špatná matka i skrz to, co se mi stalo a nejsem tu pro svoji dceru, jak ona potřebuje. Cítila jsem zklamání sama v sobě, že nedokážu vydělat peníze a smrdím stále v tolika letech v malém bytě a bez pořádného života.

Byla jsem vyčerpaná a neměla jsem sílu jít dál a začínat znova. Po kolikáte už?

Jak se to mohlo stát a co jsem udělala špatně?

Nedokážu ani spočítat kolik dní jsem loni probrečela. Jen ve vězení to bylo celých 21 dní. Pláč byl mou každodenní součástí. Vždy když přišel, nechala jsem ho plynout, dovolila jsem mu být se mnou. Bylo ho tak moc, že už jsem neměla ani slzy a v tom to přišlo.

Zažila jsem tam svoji smrt a viděla, jaké je to na dně. Člověk na dně najednou objeví svou skrytou vnitřní sílu, o které si myslel, že už ji dávno nemá a ta mu pomůže prostě přežít. Tím, že se tam podívá ví, jaké to je na hladině fajn a přehodnotí to, co doposud považoval za problémy.

Tento rok mi ale také hodně dal.

Umění přijímat pomoc a dovolit si nebýt stále silná

Pod tíhou těchto událostí jsem cítila naprosté vyčerpání. Vždy jsem byla velmi ambiciózní a měla potřebu se realizovat. Cítila jsem, jak kdyby mě dostihla moje ženská energie, která volala potřebuješ mě. Poprvé snad v životě jsem měla potřebu jen být. Nemyslet na to, jak vydělat peníze a hnát se za kariérou, jak vyřídit úřady, podnikat stále nějaké kroky k řešení situace a být pořád v presu.

Prostě jsem se chtěla odevzdat životu, věřit a spolehnout se jednou na partnera, být s dcerou a starat se o domácnost. Ano slyšíte dobře JÁ, která to tak neměla ráda.

Ode všech jsem slýchala ty jsi silná, to zvládneš. Jak to sakra, ale můžou vědět?! Nemusím přece nic a už vůbec ne být silná, když se tak zrovna necítím.

Ano silná jsem, jako spousta dalších lidí a jen tak mě nic nepoloží, ale to neznamená, že nemohu ukázat, jak jsem zrovna v prdeli. Když všichni kolem vám stále opakují, jak jste silní a jak to zvládnete, něco v nás nám potom brání ukázat naši potřebu pomoci, podpory, naši zranitelnost a slabost. Bojíme se, že když ukážeme, jak nám opravdu je, že už nebudeme nikdy zase silní a že zklameme ty, kteří si to o nás myslí. Ale opak je pravdou. Když si dovolíme říct si o podporu a nebýt stále silní, uleví se nám a ještě více vyrosteme.

Když jsem přišla domů z vězení, zmocnil se mě nezadržitelný pláč. Ptala jsem se sama sebe proč nemám radost, jsem přece venku. Cítila jsem, že mi nikdo nerozumí. A dostihl mě silný posttraumatický stres. Tady bylo jasné, že pomoc potřebuji. Někoho, kdo mi rozumí a kdo mě nesoudí.

Já si ji vysíláním své energie přímo přivolala. A ona Lucie Švecová mi sama z ničeho nic, asi po měsíci a půl od našeho setkání v Londýně, nabídla pomoc. Věděla, že se něco děje a musí mi napsat. Obě jsme věděly, že se to stane a že to tak má být. Ano zázraky se dějí, když o ně voláme.

Lucka se napojila na vyšší já a pomocí Theta Healing mi během dvou sezení odehnala mé pocity, které přišly se mnou. Nepřišly ovšem sami, přišel se mnou i někdo další – entita, kterou jsem cítila každý den u sebe v bytě. Nalepila se na mě nejspíš ve vězení a já měla stále pocit, že je někdo se mnou. Lucka mi pročistila moje pole a entita zmizela.

Ve vězení jsem také měla stálý pocit viny, cítila jsem, že jsem udělala něco špatnýho. Až takové je tam prostředí, že vás nutí takto o sobě přemýšlet. Lucka zjistila z mých minulých životů, že jsem několikrát byla obviněna a pocit viny si sebou nesu. Pročistila i tyto pocity viny. Já mohla volně dýchat a věděla jsem, že jsem z nejhoršího venku. Tímto ji také velmi děkuji.

Objevení svých schopností, poslání

Díky zkušenosti jsem objevila svoji schopnost a to umění vizualizace jádra problému. Vždy v situaci, kdy jsem to opravdu nečekala a kdy mi bylo nejhůř, ke mně přišly obrazy. Tyto obrazy měly přímo léčivou sílu vyjádřit moje trápení a následně jej pochopit a vidět jej jinak, nově, ku prospěchu. V mé mysli se to zapsalo a velmi rychle integrovalo do mého života.

Je to až neuvěřitelné, ale trápení a špatné pocity se postupně vytratily.

Tato schopnost mě vytrénovala tak, že jsem se dokázala zbavit i běžných nemocí jako je rýma, ale i závažnějších, které mě díky stresu potkaly – nehybnost mého těla. Bez pomoci jediného léku.

Změnila jsem tak téma svého podnikání, ke kterému jsem se v září naplno vrátila a ztvárnila jsem meditace zdarma i placené, které používá více jak 3000 lidí za půl roku. Provázím i službou Alfa Healing, kterou vám nově představuji, je jediná svého druhu u nás.

Rychlá základní vizualizaci na špatné myšlenky: představte si, jak sedíte pohodlně u řeky a vidíte v ní plavat listy. Každou svou špatnou myšlenku nebo špatný pocit posaďte na jeden list a dívejte se, jak odplouvá pryč. S dalším listem připlave nová a stará odplave. Vy jste jen jejich pozorovatel. Při trénování docílíte zklidnění mysli a po nějakém čase dokážete ovládat své reakce natolik, že se vás tolik věcí nebude dotýkat.

Sebevědomí a osamostatnění

Přes celoroční pocity nejsem dost dobrá, nejsem nic, jsem lůzr mi přesto vězení pomohlo k celkové proměně. Zpětně vidím, jak mě změnilo a posilnilo. Ne nadarmo se říká, že 21 dní stačí k osvojení nového zvyku, návyku. Je zajímavé, že právě 21 dní jsem tam strávila. Ustála jsem tuto situaci a vyšla jako vítěz.

Potřebovala jsem zklidnění, zvolnění a ukotvení sama sebe a toho, co chci. To vše jsem získala a já se cítím mnohem jistější tím, kdo jsem, jakou mám hodnotu, co chci dělat a jak chci žít. Získala jsem také, přes paradox pocitů, větší sebevědomí a v mnohém jsem se osamostatnila. Získala jsem zpět sama sebe. Nelpím tolik na věcech, lidech, práci a mám potřebu se o to dělit.

Neštěstí obrátit v přílěžitost

Největším vítězstvím ovšem bylo, že jsem dokázala tento zážitek a celý špatný rok proměnit v novou příležitost. Ze všeho, co se stalo jsem si vzala jen to dobré, to pozitivní. A kdo mě zná, ví, že nejsem žádnej sluníčkář, abych vám tu malovala, jak skvělé to bylo.

V překonání toho nejhoršího mně pomáhalo i to, že jsem si své zápisky z vězení přepisovala do počítače.  Text rostl jako houby po dešti a přítel mě stále nabádal ke zveřejnění. Nakonec jsem to udělala, příběh jsem zveřejnila a rozhodla se napsat knihu, která by měla být příští měsíc publikovaná.

Kniha bude mapovat celý můj příběh, 21 dní prožitých ve vězení, 21 příběhů žen, které jsem potkala a povykládaly mi, co se jim stalo. A také 21 myšlenek, které mění pohled na obyčejnej život a otvírá oči, v jaké společnosti a systému žijeme.

Kniha je pro mě symbolem nové příležitosti, nového začátku a také je pomoci všem, kteří mají nebo řeší nějaké své trápení.

Nový rok

Nový rok mi začal přesně 23. ledna 2017, kdy jsem definitivně ukončila svůj trest 80 hodin veřejně prospěšných prací. A že to byla fuška, ostatně i to zmiňuji ve své připravované knize. Řádně jsem to oslavila, že je vše za mnou a mohu svobodně pokračovat v tom, co dělám.

Můj největší cíl tohoto roku je být více s dcerou. Nic jiného nepotřebuji než radovat se z každého společného okamžiku. Jak prosté, přitom tolik důlěžité.

Další cíle jsou vydat úspěšně knihu, která pomůže aspoň jednomu člověku a změní jeho pohled na trápení a život jako takový. Vytvořit online transformační kurz, spojený s vězeňskými vizualizacemi vedoucí k jádru a řešení nejen stresu, depresí, ale i sebevědomí, lpění a k novému já. Zveřejnit převratnou techniku hluboké meditace, která má tak silné účinky, že mění vaši budoucnost v přítomnosti. Na všem zmíněném už usilovně pracuji a brzy bude vše pro vás dostupné.

Plánuji také více setkávání a offline programy, kde svoji novou techniku představím, společně s mým příběhem.

Ve výsledku není špatných roků. Vše závisí na našem úhlu pohledu.

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře