Buďte u toho, tohle jste ještě nečetli!

Kniha: Vězení jako dar

21 strávených dní, 21 myšlenek, 21 příběhů

Hluboký, až šokující reálný příběh z britského vězení, který ukazuje, jak snadno se člověku může z minuty na minutu změnit život. Na stránkách knihy můžete nahlédnout za zdi vězení, do běžných dní vězňů, a dozvíte se, jak je možné pobyt tam zvládnout. Zápisky autorky jsou protkané příběhy jednadvaceti dalších žen, s nimiž se potkala, stejně jako jejími inspirativními zamyšleními nad svobodou a obyčejnými věcmi, které denně zažíváme.

Kniha ukazuje jiný pohled na život jako takový. Odhaluje sílu, naději a vizualizace přicházející od vyšší moci, které mohou pomoci i vám.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Můj příběh tě může velmi inspirovat...

Opravdu jsem nečekala, že v knize pojednávající o pobytu ve vězení najdu tolik emocí, které moc dobře znám. Stejně tak jsem nečekala, jak budou zamyšlení autorky korespondovat s tím, nad čím sama přemýšlím, ale mnohé z toho stále nejsem schopná realizovat. Pomohla mi uvědomit si, že i můj vlastní život je vězením, které ale nesestává z mříží a zdí, a já v něm setrvávám zcela dobrovolně. Tato kniha byla jedním z impulzů, díky nimž jsem konečně udělala krok do neznáma a poprvé po dlouhé době svobodně rozhodla o svém osudu, protože prostě můžu. Skutečný příběh vyprávěný den po dni a jeho emocionální náboj ale není jediná rovina knihy, která na mě silně zapůsobila. Vězení je tabu, kterému se spíš vyhneme, než abychom se o ně zajímali, a na vězně příliš často pohlížíme skrz prsty. Kdo vězení zažil, obvykle raději mlčí, než aby o svém cejchu mluvil. Autorka ale udělala pravý opak – toto tabu otevřeně odkrývá a ukazuje nejen na sobě, ale i na příbězích ostatních vězenkyní, že svět není černobílý, ani ten ukrytý za zdmi, ani ten venku. Stejně tak ukazuje, že i ve vězení jsou jen lidé, jak důležití jsou oni sami i jejich přístup v každé situaci a na každém místě. Kéž bychom díky její obdivuhodné upřímnosti byli schopni na bývalé i současné vězně (a nejen na ně) koukat trochu jinak. Děkuji Růženě za její odvahu a sílu, s jakou se pustila do knihy, ve které se úplně otevřela a bez sebelítosti nechala čtenáře nahlédnout nejen do své těžké situace, ale i do svých inspirativních myšlenek. To nedokáže každý.
Martina Máta Noskováwww.matografika.cz

Chcete změnit svoje těžké životní zkoušky v příležitost a dívat se na ně kladně?

Prošli jste si nebo právě procházíte něčím, co souvisí s pojmy jako nespravedlivost, dno, šok, strach, stres, deprese?

Chcete těmto špatným situacím předcházet a umět na ně lépe reagovat?

Tak přesně před rokem, jsem si na tyto otázky odpověděla třikrát ANO. Ale odpověď JAK, jak z toho ven, jsem neznala, nenašla.

Proč zrovna já vám chci vyprávět svůj příběh:

\"\"Nemyslela jsem si, že se vám svěřím se svým intimním příběhem a napíšu o tom za měsíc a půl knihu. Ještě před pár měsíci jsem byla na dně a neměla vůbec chuť cokoliv dělat. Prožívala jsem nejtěžší chvíle svého života. Jednoho dne mě sebrali na ulici, nasadili pouta a odvezli do vazby na 26 hodin. Zažila jsem obrovský šok a stres, že jsem se dlouhou dobu bála jít ven na ulici. Později jsem čelila obvinění, několika soudům a následnému uvěznění v Anglii.

Nikdy bych nevěřila, že se mi tohle může v životě stát, taková noční můra, kterou známe jen z filmů. Ale stalo se, svět není vždy spravedlivý.

Rozhodování, zda tento autentický příběh z vězení vydat, bylo velmi těžké, styděla jsem se. Asi to znáte, lidi nejsou vždycky hodní, odsoudí vás na základě jedné věty a můžete jim pak vysvětlovat, co chcete, už to stejně nepomůže.

Já ale nemyslela jenom na sebe, mám vyšší cíl. Chci zveřejněním mého příběhu sdělit nejen to, jak se vypořádat s traumatizujícími zážitky, které vás nečekaně potkají, jak se znova odrazit od dna, pohnout se dál, vyřešit si a překonat jakýkoli problém, ale také to, jak si vážit toho nejcennějšího, na co zapomínáme, své svobody, běžných věcí, obyčejného života, svých blízkých, přítomnosti a sami sebe, své hodnoty.

Jak jsem přežila vězeňský režim, změnila svoje sebevražedné negativní myšlenky, našla znovu chuť žít, vrátila se zpět do života a začala věřit sama sobě. Nejen to vám prozradím v knize Vězení jako dar.

Strhující příběh o ceně svobody a jaké to je, když ji ztratíme. Jestli se chcete více radovat z každodenním maličkostí a užívat si života, tak si jej rozhodně přečtěte. I ten nejvšednější den vám bude připadat jako ráj na zemi. Díky této knize jsem se začala dívat na svůj život novýma očima... a uvědomila si, že je opravdu nádherný. Je nádherný, protože mám svobodu. Můžu jít, kam chci. Můžu být se svými blízkými, kdy chci. Můžu jíst, co chci. Můžu zkrátka všechno. Růženina zkušenost z vězení je opravdu darem – nejen pro ni, ale pro nás všechny.
Blanka Vun Kannonzakladatelka projektu Škola Harmonie, www.skola-harmonie.cz

Co vás čeká uvnitř knihy?

 • 21 strávených dní
  Dozvíte se, jaké to je za zavřenými dveřmi vězení. Můj autentický příběh den po dni. Atmosféra, jídlo, režim, lidé....
 • 21 příběhů
  Podělím se s vámi o dalších 21 pravdivých příběhů žen, které jsem osobně ve vězení potkala a ony mi vyprávěly jejich příběh.
 • 21 myšlenek
  Přečtete si o tom, jaké myšlenky se mi honily hlavou a co vše jsem si díky tomuto zážitku uvědomila.Tyto myšlenky pro mě osobně mají hodnotu zlata a já se s vámi chci o ně podělit. Když se nad nimi opravdu zamyslíte a nejlépe zanesete do svého života, nebudete věřit, jak se vám změní.
 • Můj příběh
  Celý příběh od začátku až do konce, proložený autentickými fotkami. Proč jsem se ocitla ve vězení, celý soudní proces, jak jsem tomu všemu čelila a co se dělo i poté.
 • Vizualizace vyšší moci
  V nejhorších chvílích mi chodily shůry obrazy, které mi pomohly překonat mé sebedestruktivní pocity a myšlenky a doslova mi zachránily život.
 • Ilustrace
  Ke každé myšlence jedna vystihující ilustrace k vybarvení.

První čtenáři o knize:

Na knihu Vězení jako dar jsem se hodně těšila. S Růžou jsem velkou část jejího příběhu prožívala a "byla u toho". Vím, že to, co si prožila, bylo velmi těžké, ale ani tak jsem si nedokázala představit, jak moc, dokud jsem si knihu nepřečetla. Je pravdivá, velmi otevřená a upřímná v tom, co píše. Hodně zajímavé jsou i momenty ze soudních procesů, jak to vše probíhá v Anglii a samozřejmě možnost skrz knihu nahlédnout do systému a fungování anglického vězení je vzácná příležitost. Moc se mi líbí i formát knihy, kdy je to nejen autentické podrobné osobní vyprávění, ale je prokládáno příběhy druhých žen - vězenkyň z celého světa, s různým osudem a případy. Hodně zajímavý čtení, spousta moudrosti, hlubokých zamyšlení a AHA momentů, odvaha autorky jít s kůží na trh fakt upřímně a otevřeně, dělá z této knihy parádní kousek a doporučuju všem si ji přečíst. Život se totiž ve vteřině může obrátit komukoliv.
Veronika Mašínováwww.bajecnyweb.cz
Stále za něčím honíme, věčně nestíháme a nemáme čas. Kdy budeme šťastní? Až nás povýší v práci, až budeme mít vysněný dům, auto nebo dokonalou postavu? Díky této knize jsem si uvědomila, že štěstí je v něčem úplně jiném. Mít svobodu, být svobodní! Můžeme dělat, co chceme, kdy chceme, jak chceme a s kým chceme. Při čtení mi běhal mráz po zádech, chtělo se mi brečet a beznaděj mě chvílemi doslova požírala. Přišly momenty, kdy jsem lapala po dechu a zůstávala v němém úžasu. Život je plný nečekaných zvratů a pádů. Je jen na nás, zda se necháme zlomit nebo pochopíme, proč se nám to děje, jako autorka této knihy.
Dana Kratochvílováčarodějka a designérka života, www.danakratochvilova.cz
Strhující autentický příběh Češky, kterou neuposlechnutí své intuice dohnalo až do britského vězení a ke ztrátě toho nejcennějšího, lidské svobody. Mohla se úplně zhroutit, ale zvolila opak - brát tuto přelomovou životní zkoušku jako dar. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, zvláště magické jsou vizualizace, které jí tam pomohly přežít a dodaly jí potřebnou sílu pomoci nejen sobě, ale i dalším lidem v krizových momentech života. Příběhem hlavní postavy se prolínají osudy spoluvězenkyň. Při čtení mi šel mráz po zádech. Díky této knize můžete změnit i vy svůj život a já ji všem moc doporučuji k přečtení. Nejvíce se mi vryla do srdce tato slova autorky: "Radujme se z maličkostí nejen v nouzi, ale i když máme dostatek. Vždyť co vlastně člověk potřebuje k životu? Trochu jídla, vodu, svobodu a do srdce lásku".
Adéla Kubešovámilovnice Anglie a angličtiny www.adelakubesova.cz, www.zenyvesvete.cz
Prežívala som dosť ťažké obdobie. Hľadala som si prácu, zdravotne som na tom nebola najlepšie. Mala som také nijaké obdobie. Všetko mi vadilo a prekážalo. Do rúk sa mi v tom období dostala kniha Vězení jako dar od autorky Ruženy Nekudovej. Autorka opisuje svoj pobyt vo väzení a ako ťažko prežívala toto obdobie. Až vtedy si uvedomila, čo je to sloboda. Ste bez svojich blízkych, nemôžete len tak urobiť niečo, načo máte chuť. Plač a úzkosť sú na dennom poriadku a vy s tým nemôžete nič robiť. Tento stav vás privádza do stavu zúfalstva a zbláznenia. Nemôžete zavolať svojmu priateľovi a dcére, kedy chcete. Autorka tu opisuje príbehy žien z celého sveta, opisuje čo všetko prežila a ako tam funguje väzenský režim a organizácia.. Po prečítaní knihy som si uvedomila, že moja situácia vôbec nie je tak zložitá ako sa zdá a vážim si to, čo môžem robiť a krásne si žiť. Odporúčam túto knihu každému, aby si tak ako aj ja som si uvedomila, aká som slobodná a šťastná, že môžem žiť tak ako ja chcem. Vážme si samy seba a vážme si to, čo máme.
Jana Bakičoválektorka enkaustiky a žena, čo miluje život, www.janabakicova.sk / www.zena50plus.sk
Část Růženčina příběhu jsem znala již předtím, než jsem četla její knihu a už tenkrát se mě hluboce dotkl. Jeho ústředním tématem je SVOBODA, téma, které se dotýká každého.Kniha sama je psaná tak silně a autenticky, že vás vtahuje do děje. Navíc se v knize velmi citlivě prolíná popis vězení samotného, Růženčin vnitřní proces a vhledy a další příběhy vězenkyň. Tento příběh mě dovedl k balancování ohledně vlastní svobody a přinesl pozitivní změny v mém vlastním životě směrem k větší svobodě. Knihu bych doporučila všem, kdo touží po větší osobní svobodě, nebo prošli těžkým životním obdobím. Tato kniha je totiž připomínkou toho, že pod největším utrpením, leží nejzářivější poklad.
Lucie Švecováwww.svecova-lucie.cz

Jste zvědaví, jak to vypadá uvnitř knihy? Nahlédněte.....

Mrkněte na video ze křtu - čtení ukázky knihy, kým je audiokniha namluvená.

Objednejte si knihu Vězení jako dar právě teď!

Vím, že díky této knize budete vidět svět naprosto jinýma očima a možná je to přesně ono, co v tuto chvíli potřebujete. 

Pokud jste dočetli až sem, tak cítíte zvědavost mého příběhu, něco vás k němu láká nebo přímo táhne a vy už víte, že tato kniha je přesně pro vás.

Teď máte jedinečnou možnost být součástí.

Je to kniha, která má poslání a může změnit váš pohled na život.

Kniha stojí 440  plus poštovné a balné v rámci ČR.

(25 EUR pro Slovensko i s poštovným). 

eBook (elektronická kniha), audiokniha (mp3) -  na email

stojí 390 korun/17 EUR.

Máte pocit, že se vám v životě nic nedaří? Že máte nedostatek financí nebo malé bydlení? Že vám chybí láska a porozumění, čas, možnost seberealizace? Zkrátka, že celý svět je proti vám? Pak byste si měli tuto knihu přečíst. Ačkoliv je kniha deníkem vězenkyně, je plná momentů pomáhajících nám k uvědomění, co je pro nás v životě opravdu důležité a jak si dokážeme komplikovat život zbytečně sami. Pocity a myšlenky autorky vyjadřují podstatu našich životů a jejich opravdový smysl. Věřím, že každý čtenář najde v knize hned několik AHA momentů, díky kterým přehodnotí některé své životní postoje. Je to kniha, která vám otevře oči.
Kateřina Turzová, MScwww.vunecokolady.cz
Keď som dostala šancu prečítať si túto knihu, bola som naozaj veľmi rada, lebo ja som si v živote prežila všeličo, ale problém väzenia som poznala len sprostredkovane. Ruženka je moja priateľka a preto ma veľmi zaujímalo, ako sa ona, taká milá žena s dobrým srdcom, do takejto situácie mohla dostať a ako ju vôbec prežila. Myslela som si, že knihu budem čítať po večeroch, keď si nájdem chvíľku čas, je však napísaná tak strhujúco, že som ju prečítala skoro na "jeden šup". Pri čítaní som si uvedomila, čo všetko musí zvládnuť človek, ktorý sa ocitne na takom mieste. Aká je to psychická záťaž a ako sa musí vysporiadať nielen s okolím, ale hlavne so sebou samým. V knihe sa mi veľmi páčili myšlienky, ktoré vďaka tejto skúsenosti Ružena šíri ďalej a ktoré dávajú nádej, že aj keď sa nám občas v živote stane, že padneme na samé dno, vždy je len na nás, či zvládneme túto životnú skúšku a či sa od toho dna odrazíme, alebo ostaneme "v blate". Kniha je napísaná veľmi pútavo a ukazuje, že každá životná skúsenosť nás dokáže urobiť silnejšími a múdrejšími, záleží vždy len na našom postoji. Odporúčam, aby si knihu prečítali všetci, ktorí bojujú s nepriazňou osudu, lebo v nej pre seba nájdu krásne posolstvo.
Slávka Ramsová interiérová dizajnérka a lektorka, www.slavkaramsova.sk

Na cokoliv, co se vám v životě stane, se můžete dívat dvěma různými pohledy:

můžete vidět utrpení a neštěstí,

nebo novou příležitost a dar.

Je jen na vás, co si vyberete.

Možná vás napadlo ještě několik otázek?


Jedná se o eBook (elektronickou knihu) nebo o tištěnou knihu?

Kniha Vězení jako dar je tištěná. Dostanete ji po objednání do vámi vybraného výdejního místa s překvapením navíc.

Kniha je dostupná i v elektronické podobě a audioknize (mp3), záleží na jaké tlačítko kliknete při výběru nákupu. V těchto podobách je odesílán email a kniha je ihned ke stažení na odkaze.


Jak se kniha rozesílá a za jak dlouho ji dostanu?

Rozesílku provádím pomocí České pošty vždy každý týden ve středu do 18hodin. Tzn. když si objednáte a zaplatíte knihu ve čtvrtek, odesílá se následující týden ve středu, a do pátku ji máte doma. Doba čekání na knihu je tedy u každého jiná, podle dne zaplacení od 1-10 dní.

Při cenové akci se může kniha tisknout a rozesílat hromadně. Dodání je pak od 2 - 20 dní od skončení cenové akce, záleží na skladových zásobách. 


Mohu si koupit více kusů knihy?

Samozřejmě ano, objednávku vyplníte pouze jednou a zvolíte počet kusů. Platbu poté pošlete například za obě knihy, plus poštovné. Při větším odběru mě neváhejte také kontaktovat na email [email protected]. Je možná množstevní sleva.


Je možné poslat knihu i na Slovensko?

Ano knihu posílám i na Slovensko a moc ráda. Poštovné se připlácí cca 5 EUR/130 korun. Je to bohužel opravdu tak, Česká Pošta neumožňuje poslání na Slovensko levněji.


Máte nějaké další otázky, které vás napadly?

Napište mi na můj email [email protected] a já vám vše ráda zodpovím. Nebojte se na cokoliv zeptat.


Růžena Nekudová

autorka knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času
Růžena je rebelující, výjimečná a inspirující žena. Svými nevšedními názory, které se nebojí říct nahlas, boří staré stereotypy a nefunkční modely společnosti, ukazuje lidem jejich jedinečnost a originalitu. Na základě vlastního příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi a pomáhá jim zvládat těžké životní zkoušky. Ukazuje cestu, jak se z nejčernější temnoty dostat na výsluní. Pracuje se zázračnou hladinou Alfa, neboli stavem uvolnění, směřuje ostatní k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Informuje a učí zájemce meditacím, jak s nimi začít a jaký velký přínos pro nás mají. Kromě toho přímo vytváří léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnostnímu rozvoji, duchovnu a vše, co se naučí, předává dál ostatním na svém webu www.ruzenanekudova.cz.

Těším se na vás uvnitř knihy!