Zažila jsem vězení na vlastní kůži

Konečně pro mě nastal čas, svěřit se i vám. A že to opravdu nebylo lehké rozhodování, to udělat. Musela jsem se vzpamatovat, z toho, že jsem zařila vězení na vlastní kůži. Vstřebat celou situaci, poléčit sama sebe, nabrat energii a sílu, kterou jsem od listopadu loňského roku na nic neměla. Mám potřebu sdělení toho, co jsem prožila, co jsem si uvědomila a co jsem vytvořila.

Potřebu pomoci i ostatním ve velmi těžkých chvílích a pomoci těm, kdo zažil nějaký traumatizující zážitek, stres, depresi či vyhoření. Také těm, kteří neví, jak se pohnout dál z místa, jak znovu objevit svoji sílu, najít sami sebe, svoji hodnotu a jedinečnost.

Když vám teče do bot, často uděláte něco, co si žádá vaše aktuální situace. Po 4 měsících, kdy jsem jedla jen chleba s máslem, jsem přijala brigádu, jako operátorka pracující z domu, pro masérskou firmu, kde se později ukázalo, že se nejedná o masáže, ale o prostituci.

peterboroughvezeni

26 hodinami to nekončilo…

Jednoho dne, přesně 19.listopadu 2015 kolem třetí hodiny v Londýně, jsem šla nakoupit a měla jsem sraz s přítelem v obchodě. Byla jsem na přechodě, v tom mě někdo chytne prudce za ruku a šíleně mě drží. Jak kdyby mě chtěl někdo okrást nebo zmlátit, unést. Takový pocit strachu jsem nikdy nezažila. Já nevěděla, co se děje. Byla jsem mimo.

Vnímám jen, jak mi nasazují pouta na ruce a ukazují mi, že jsou od policie a odvádějí mě kousek bokem od lidí. Zadrželi mě pro podezření obchodování s lidmi a držení nelegálních peněz. Strávila jsem ve vězení 26 hodin. Mezitím mi zabavili kromě telefonu i všechny věci doma, počítač, ipad, disk, flashky i partnerovi. Ztratila jsem práci a příjem. Zažila jsem obrovský šok. Pláč a tíha celé situace na mě dolehla, když jsem přijela domů. Trvalo mi dva měsíce než jsem se oklepala a měla sílu jít dál.

Během minuty se vám může změnit život

vezenianglie

Tím to ale celé jen začalo. V březnu jsem měla znovu jet na policii. Mezitím jsem prožívala obrovský strach a začala pátrat po zlepšení mé situace, až jsem si vytvořila svůj svět a poznávala jsem svůj strach hlouběji. V březnu jsem si myslela, jak si jedu pro své věci zpět, ale místo toho mě obvinili z kontrolování prostituce pro zisk. Další šok, pláč, ještě větší strach, stres, no vše, co si dovedete představit.

Do toho ještě problémy finanční, neměli jsme několik měsíců na nájem. Partner začal pracovat až v březnu. Podporu na byt nám zastavili. Napsali nám, že jim musíme doplatit 21 000 liber přeplatek. Strhli nám 300 liber okamžitě z účtu a my byli v mínusu.

První soud květen, druhý soud červen, třetí soud červenec 2016. V červenci jsem byla odsouzená na 8 měsíců nepodmíněně. Tak a teď si zkuste představit, že vám tohle řeknou a odvedou vás v poutech do vězení. Jak se cítíte? Po 21 dnech mě propustili na odvolací soud domů.

Pochopila jsem mnoho a nejdůležitější asi bylo, že každému z vás se během minuty může ve vašem životě stát cokoliv.

Taková zkušenost vyškolila moji mysl k nepoznání. Zjistila jsem, co je opravdu důležité a co není. O čem je doopravdy život, čeho si máme vážit a co často neděláme. Že svoboda je největší dar, který si uvědomíme teprve až tehdy, když ji ztratíme.

vezenianglie1

Rozhodla jsem se o tom všem napsat a vydat knihu Vězení jako dar. Autentických 21 příběhů z vězení, 21 myšlenek z vězení a 21 strávených dní. A také vytvořila program Znovuzrození, který vede ke kompletní změně (negativního, dosavadního) myšlení a vnitřního nastavení, je to taková transformační proměna k lepšímu životu, kterou jsem prošla díky této těžké životní zkoušce. Tento program vznikal právě ve vězení, na základě léčebných vizualizacích, které ke mně přicházely a které se později zhmotnily v realitu.

Co nejdůležitějšího si z vězení odnáším:

 • Pochopení, že se může cokoliv špatného stát a jak k tomu přistupovat. Že je možné dostat se úplně ze všech sraček, pokud sami chceme.
 • Nebrat věci jako samozřejmosti, především ty nejvíc běžné, které máme dostupné každý den. Vážit si maličkostí a z nich se radovat.
 • Snažit se najít nějakou jinou možnost, než je nám předkládána a nikdy se nevzdávat.
 • Projevit emoce, pláč, slabost, umět si říct o podporu a dovolit si nebýt stále silní. Vyjádřit pravdivě sami sebe.
 • Neplýtvat svým drahocenným časem, nejen na setkávání se s lidmi jiné energie, než jste vy sami.
 • Umět pouštět nefungující zažité, nekontrolovat a důvěřovat, na ničem a na nikom nelpět.
 • Neubližovat sobě, druhým ani zvířatům, ani zemi. Neplýtvat věcmi, nebýt materiální a být ke všem ohleduplní.
 • Nehádat se, nebojovat za pravdu, nestěžovat si a nepůjčovat si problémy druhých.
 • Zaměřovat se na to, co chceme a ne na to, co nechceme a mrhat životem.
 • Poslouchat svoji intuici, věřit sami v sebe. Věřit, že je v životě možné mnohem víc, než jen zažitá klasika a malými krůčky vykročit ke splnění svých cílů a k novým zítřkům.
 • Žít život v lásce, přát všem štěstí a prosperitu, brát život jako dar a nosit si štěstí stále uvnitř sebe.
 • Že vnitřní svět, kterému věříme se zhmotní v realitu, že naše myšlenky mají léčivou moc.

Dívej se na situaci jako na příležitost

Často nevíme, proč zrovna nám se něco špatného děje a nechápeme to. Ale jednoho dne zjistíme proč, a kdo chce, vidí v tom ten pravý smysl, ten dar. Vše těžké, co se nám děje, můžeme totiž brát jako utrpení a litovat se, a nebo to brát jako příležitost. Je jen na nás co si vybereme.

Ještě jedna věc. Od té doby nevěřím na náhody. Vše se děje, tak jak má a vše do sebe zapadá. A někdo si musí něčím projít, aby objevil to, co má objevit. Když očekáváme úspěch hned teď a stále nepřichází, musíme ještě něco zažít, nějak se rozvinout, někoho potkat, osobnostně vyrůst atd. To  ale neznamená, že ničeho později nedosáhneme. Pokud jsme stále na té naší cestě, tak všechno přijde ve správný čas.

Na fotkách je autentické vězení, kde jsem byla zavřená – venkovní pohled, vnitřní pohled a fotka při návštěvě přítele, pořízená vězeňským Polaroidem.

Mým přáním a posláním je pomoci, co nejvíce lidem v těžkých životních situacích. A právě nyní je otevřen transformační meditační program Znovuzrození, a vy máte možnost změnit svůj život, i když si myslíte, že už vám nc nepomůže. Otevřte se tomu, že je to možné, já už na vás uvnitř čekám.

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře