Meditační aplikace Probuď své já v české i slovenské verzi spuštěna

Je to tady – Meditační aplikace Probuď své já.

Celý můj web i projekt prochází takovou jakousi rekonstrukcí. Můj starý web má novou hlavní stránku s novými fotkami, konečně novou doménou s novým příjmením Janská, ruzenajanska.cz.

Programy a meditace se přesunou postupně na novou platformu Probuď své já.  Je to první webová meditační aplikace v českém a slovenském jazyce, momentálně můžete podpořit její vývoj zde.

Je to pro mě až neuvěřitelné, ale je to tady! 🥳

Ne, opravdu nejsem ten typ člověka, co něco říká a slibuje a jiného dělá. To, co říkám, také dělám a plním. Dokončila jsem pro vás meditační webovou aplikaci Probuď své já, kterou jsem pro vás připravovala přes čtyři roky. Od první myšlenky to je dokonce ještě déle. Byla to fuška, to vám řeknu. Velké sousto, které jsem naporcovala a pomalu dávala dohromady. Když chce člověk něčeho dosáhnout, tak to rozhodně není o odpočinku. Je to o tom makat a makat, i když už nemůžeš, i když se ti nechce, i když už tomu možná ani nevěříš a zdá se to nekonečné, tak pořád být IN.

Jsem vděčná za to, jaká jsem, protože to, co jiní na mě vidí jako mínus, že jsem tvrdá sama na sebe, že mám nad sebou bič, že neumím odpočívat, že hledám vždy řešení, tak já v tom vidím velkou výhodu. Nikdo úspěšný totiž nikdy neřekne, že celé dny odpočíval, nic neřešil a vytvořil milionovou firmu. Tím chci poukázat na to, že pokud se kdokoliv v jakékoliv situaci rozhodne splnit si své sny, jde toho docílit. Není důležité se srovnávat a řešit, jaké kdo má možnosti a podmínky, protože to jsou jenom výmluvy.

Můj sen a poslání je zde.

Vím, že i když jsem se kolikrát cítila tak moc vyčerpaná, na pokraji sil – mé kamarádky asi ví :) tak i přesto jsem ve své síle, u zdroje a následuji svoji duši. Jsem v tomto prostoru a s důvěrou do něj vstupuji s tím, co jsem vytvořila.

Představuji ti meditační aplikaci Probuď své Já. 🙏 Jsem tady a se mnou i má tvorba, kterou teď považuji za unikátní. Dříve jsem tomu ani sama nevěřila. Zrazovali mě lidé, že tohle není moje cesta, že se na tohle nehodím, že nemám dobré vystupování, že se moc nahlas směju, že nejsem na meditace moc EZO a nenosím dlouhé sukně, že jen někoho kopíruji, abych vydělala, že jsem moc upřímná a nejsem pokorná atd atd… Kdybych všechny ty lidi poslechla, tak tady dnes nestojím jako certifikovaná Buddhist Meditation Teacher v Londýně – neboli učitel meditací.

Nejsou za mnou meditační programy, meditační setkání či meditace, které si již poslechlo přes 30 tisíc lidí, nespolupracovala bych s Jaroslavem Duškem či Don Jose Ruizem, nebo nebyla na největší události osobního rozvoje vůbec Flow Summitu či pozvaná do léčivého divadla Gabi Filippi atd… Ne nechlubím se, ani se nechci vytahovat, ale chci tím říct, že si pamatuji tu uťáplou holčičku, kterou od všeho zrazovali, která si nevěřila, že je něčím zajímavá nebo inspirativní nebo dokonce silná natolik, aby uspěla.

Možná se v tom spoustu z vás pozná, že uhne ze své cesty,

ze svého snu či volání touhy něco zkusit, udělat, změnit, protože se tomu tlaku a vlivu nepostaví. Já ale nedala na ostatní, ani na svůj kritický nesebevědomý hlásek uvnitř mě, já si stoupla do své síly, napojila se na svůj zdroj, duši a následovala tohle volání. Je to sakra těžký si to ustát, kolikrát jsem se litovala, brečela, chtěla to vzdát, ale něco ve mně, má vnitřní síla to vždy vše překonala. Je to transformační a děkuji za všechny lidi na mé cestě, i ty, kteří mi nevěřili, protože bych jinak nebyla tam kde jsem.

A jak to celé probíhalo? Kdo se všechno do aplikace Probuď své já zapojil?

Dva programátoři slibovali hory doly, než jsem konečně našla toho pravého člověka, který nastavil a rozepsal všechny položky, abych si představila, co se bude dělat a kolik to hlavně bude stát. Své slovo dodržel do puntíku a tohle je nesmírně cenné. Trvalo mi snad rok než jsem našla tu pravou ilustrátorku Lusy, která splnila mé velké očekávání a vytvořila něco pro mě naprosto originálního, co je nádherné a signifikantní.

Hledala jsem i holku, která meditace namluví ve slovenském jazyce, našla jsem slovenskou herečku Kristy Povodovou, což předčilo moje očekávání. Dále jsem hledala člověka, který mi vytuní zvuk tak, abych s tím byla spokojená, protože to opravdu není žádný med mít kvalitní zvuk. I ve studiu jsou na nahrávce ozvěny. Vše je to spíše o kvalitní postprodukci. Našla jsem fakt mistra zvukaře Jakuba, který byl nejenom velmi ochotný mi opravdu pomoci a nastavit i můj mikrofon a filtry, ale také svoji práci se zvukem opravdu umí.

Také nebylo úplně lehké domluvit se na grafické práci.

Můj muž je geniální grafik a já chtěla jeho, ale vzhledem k tomu, že má pořád moc práce, tak to nebylo jednoduché ho přesvědčit. Nakonec do toho šel a jámu za to celým srdcem děkuji, protože výsledek je geniální. Trochu byl problém pak přesvědčit programátory, aby tyto šablony implementovali, protože přece jenom je to unikát a ne nějaký řadový template.

Také moc děkuji všem, kteří aplikaci obohatili do sekce bonusů – momentálně Ester Kozlovská, Olga Rusnáková, Joshi, Tereza Těšínská, Alex Byček či slovenský raper Suvereno;  zapojili se do sdílení a jakkoliv mě na cestě provázeli či podpořili. Díky i za krásné promovideo, která vytvořila Dominika a zároveň můžu i říct se stala mojí kamarádkou. Celkově jsem nadšená ze všech spoluprací, které jsem vytvořila v rámci aplikace a věřím, že budou všichni rádi pokračovat, protože tohle je teprve začátek.

Proč je meditační aplikace Probuď své já tak unikátní a jak se jako liší od ostatních?

V aplikaci si můžeš vybrat meditaci podle tématu, délky a zpracování, s hudbou nebo bez. Tuto funkci si prostě zamiluješ, protože moc aplikací ji opravdu nemá. Není to jen jedna meditace, která se opakuje v dalších dvaceti nahrávkách, jak je tomu u jiných aplikací. Každá meditace je jiná, má svoji techniku a tak se neomrzí je poslouchat.

Aplikace nabízí také sekci pro děti, akutní meditace a co je nejvíc, jsme první aplikace, která nabízí meditace v českém i slovenském jazyce. Navíc je tam plno bonusů od jiných tvůrců. Takže pokud jsi tvůrce, klidně mi napiš..

Cena členství je právě teď velmi zvýhodněná do 31.10. a už se nebude opakovat. V odměnách také najdeš měření mozku před a po meditaci, meditační setkání, unikátní tričko nádech…výdech s logem Probuď své já na zadní straně či večeři se mnou.

A jedna meditační technika na závěr…

Naše životy jsou plné rozptýlení, plné stimulací, plné vzruchů. Představ si to, že by byl nějaký způsob, jak všechno tohle kolem zpomalit, aby se mysl uvolnila a naše tělo se oprostilo od stresu. A teď si zkuste odpovědět?

⭕Kdy naposledy jste se zastavili a byli v klidu?

⭕Odložíte někdy mobil nebo se zbavíte toho všeho rozptýlení kolem vás?

⭕Dokážete vypnout a nedělat nic a tím myslím opravdu nic?

Meditace nám pomáhá být více v přítomnosti a méně rozptýlení. Přináší větší pocit radosti a klidu.

Jedna ze základních technik pěstování našeho místa klidu se nazývá soustředěná pozornost. Když trénujeme naši mysl, je velmi důležité mít něco, na co se můžeme soustředit. Může to být představa, otázka, slovo, fráze nebo dokonce něco externího. Nejčastějším bodem, na který se dá soustředit, je dech. Místo soustředěné pozornosti, nám dává oporu. Můžeme se k němu kdykoliv vrátit, když zjistíme, že se naše mysl zatoulala, což se samozřejmě občas dít bude.

A když se soustředíme na dech není to tak, že bychom unikali myšlenkám nebo vytěsnili svět kolem nás. Rozpoznáváme, když jsme chyceni v myšlenkách nebo jsme rozptýlení, abychom odvrátili naši pozornost jinam. Pustili vše a vrátili se na naše místo klidné soustředěné pozornosti. Zkus si tuto techniku aspoň pět dní po sobě a klidně mi napiš, jak ti to šlo.

Techniky jako soustředěná pozornost nejsou nic nového,

jsou součástí buddhistické tradice staré tisíce let. V rámci těchto praktik existuje tradice, kdy se předává učení učitele na studenta. Je to něco, co jsem měla velké štěstí zažít a teď se cítím privilegovaná, že toto učení mohu s vámi sdílet v mém novém projektu Probuď své já.

Takže můžete meditovat s důvěrou toho, že tohle je něco co existuje hlavně ve výzkumu a vývoji již tisíce let.

PS: Crowdfundingová kampaň již začala a já hořím nadšením. 🤩 (Pokud nevíš co je to crowdfunding čti zde )

Máme 30 dní na to vybrat potřebné finance na dokončení webové aplikace + vytvoření mobilní aplikace Probuď své já.

Webová aplikace je připravena ihned k užívání, ale pouze v osekané verzi. Takže na ní nemusíte čekat, až se vytvoří, jen je potřeba dokončit nějaké funkce jako například stahování meditací offline atd… Stačí do 30.října podpořit tento unikátní projekt, první aplikaci i v SK jazyce + bonusy od jiných tvůrců. Zlepšíte tak své duševní zdraví a přispíváte ke svému lepšímu životu. Věřím, že se zapojíte a podpoříte nejenom sami sebe, ale i ostatní lidi kolem. Aby se nám tu společně krásně žilo. ❤️

Podporu mi vyjádříš zakoupením jedné z odměn, které jsem připravila speciálně pro tuto kampaň. Jako třeba půlroční členství, které normálně nebude dostupné. Nebo tradiční podzimní meditační setkání, tentokrát pouze jedno 23. listopadu v Brně. Některé odměny jsou omezené – měsíční členství Early Birds za TOP CENU.

Zároveň se tak staneš hvězdou našich stránek a můžeš aktuálně sledovat celé dění. 🙌

Není to jen o mně, je to i tobě a tvé cestě. Tato aplikace je unikátní. Je tak mocná, že mění naše životy. Třeba i tak, že si i ty splníš svůj velký sen.

PS2: Sleduj můj Instagram, kde dávám krátké tipy, jak začít s meditací. V čem vám může pomoci a také techniky na uvolnění mysli, a spoustu zajímavostí.

PS3: Dostupná videa o meditaci:

Co je to meditace?

Benefity meditace.

Jak začít s meditací, jak často a kde?

Růžena Nekudová
Je vášnivá propagátorka meditací, zároveň i Buddhist Meditation Teacher. Svými meditacemi pomáhá lidem dosáhnout jejich vnitřního klidu. Ukazuje jim, že meditace jsou pro všechny bez rozdílu a že pozornost směřovaná sobě dovnitř má velký přesah do vnějšího světa pro zkvalitnění života ve všech oblastech.
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.
Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře