Jedna otázka a odpověď, která vám zajistí úspěšný život

Dnes vás chci naučit jednu techniku, kterou jsem sama začala nedávno praktikovat. Tato technika je velmi jednoduchá, vyžaduje odvahu, vede k osobnímu posunu a může vám zajistit úspěšný život.

Ano, vím, zní to jako odvážné prohlášení…. Ale stojím si za ním a brzy pochopíte proč.

Představuji vám dost těžkou a přímou, přitom každodenní otázku,  jejíž odpověď nebo spíš je důležitější její provedení, vám přinese největší úspěch v každé oblasti života.

Tady je ta klíčová otázka:

Jaká je nejtěžší a nejnáročnější věc, kterou teď můžu udělat, a která mi nejlépe pomůže ke splnění mých cílů?

Většinou se neptáme na takové věci, ignorujeme je, nebo se jim vyhýbáme co nejvíce. Proč? Protože je velmi těžké si už jen položit tuto otázku, natož na ni třeba odpovědět. Je nám to nepříjemné a není to moc potěšující.

Obvykle se automaticky dostaneme k následujícím dvěma otázkám:

Jaká je nejjednodušší věc, kterou teď mám udělat, aby mě podpořila? Což je dobrá doplňující otázka k té předchozí a je velmi důležitá (i v případě obtížných rozhodnutích).

Co je nejjednodušší (obecně), co teď mohu udělat? Odpověď je obvykle – nedělat nic nebo odpočívat nebo jít kolem nebo do obchodního centra nebo zavolat kamarádce a mluvit s ní dvě hodiny po telefonu.

Nejtěžší věcí je udělat něco, co víme, že nás může nejvíce podpořit, ale přesto to odmítáme udělat a odkládáme to až na pak, až na budoucnost, která nikdy nepřichází, a my se tak připravujeme o možnost mít úspěšný život.

úspěšný život

 

To je důvod, proč tolik lidí uvízne na místě a nedělá žádné pokroky.

Protože se jednoduše vyhýbáme obtížným věcem, které jsou pro nás i jen trošku nepříjemné. Nechce se nám do nich, jsme příliš líní a pohodlní.

Velkým rozdílem mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi je ten, že úspěšní lidé jsou ochotni dělat věci, které ostatní lidé nejsou ochotni dělat.

A to znamená překonávat překážky, nevyhýbat se těm nejtěžším věcem a používat je ve svém životě nebo podnikání. Vědí, že když jdou přes ty nejtěžší a nejnepříjemnější věci, posouvají se rychleji vpřed a proto je dokonce staví na první místo jejich seznamu. A my víme, že to je pravda.

Například ti, kteří chtějí zhubnout a žít nový životní styl pro své lepší zdraví.. Nejtěžší je změnit své stravovací návyky a začít cvičit. A ti, co udělají tuto těžkou věc, jsou štíhlí a zdraví … Je to prostý prokázaný fakt. Jiní to odloží na zítřek, na pozítří…, který nikdy nepřijde. Už se k tomu nedostanou a proto se u nich nic nezmění. Jejich úspěšný život se jim zásadně vzdaluje.

Totéž platí pro osoby s finančními závazky. Nejtěžší pro ně je změna jejich návyků a snížení jejich výdajů na jinou životní úroveň, v níž utrácejí méně než to, co vydělali. Vytvoří tím změnu jejich utrácení, budou více spořit anebo investovat a to jim pomůže k budoucímu finančnímu růstu.

To je pro ně ta nejtěžší věc, ale je to také věc, která je bude co nejrychleji posouvat k jejich cíli. To je ta věc, která je co nejrychleji zachrání.

Pro někoho může být třeba ta nejtěžší věc jeden blbý telefonát. A zároveň to může být věcí, která nás co nejvíce posune vpřed.

Nejtěžší věc, která nás co nejvíce posune vpřed, existuje v každé oblasti života.

Kdokoliv z vás to ale může změnit právě teď. Stačí se připojit k tomu, co dělají úspěšní lidé na každodenní bázi. Připojit se do kruhu úspěšných a odpovědět si na tyto otázky z každé oblasti života.

  • Co je pro mě ta nejtěžší věc, která mně teď může v mé kariéře pomoci nejvíce?
  • Co je pro mě ta nejtěžší věc, která mně může být v mém vztahu nejvíce prospěšná? (i vztahu k sama sobě)
  • Co je pro mě ta nejtěžší věc, která mně teď může v mém fyzickém zdraví pomoci nejvíce?
  • Co je pro mě ta nejtěžší věc, která mně může pomoci nejvíce v mé duchovní cestě?

Důležitá je odvaha klást si tyto otázky a ještě více odvahy vyžaduje si na tyto otázky odpovědět, ale ne pouze jednou. Klást si tyto otázky klidně každý den, pak se to stává stále jednodušší a snadnější.

Když se podíváme na úspěšné lidi, může se nám zdát, že je úspěch snadný.

Protože časem se pro ně prvně těžké věci stávají snadné. Později jsou tito lidé přirozeně v proudu – ve flow a už nad tím vůbec nepřemýšlejí jako nad těžkou věcí.

A pokud chceme být úspěšnější nebo mít jiné lepší životy, můžeme zkusit zmíněné otázky a odpovědi aplikovat do našich životů. Můžeme začít dělat těžké věci každý den, které nás mohou nejvíce posunout k našim cílům a snům. K našemu velkému úspěchu.

Další otázka zní, jestli jste ochotni pro svůj úspěch taky něco udělat? Ono mnohdy pouze čekat na úspěch opravdu nestačí. A je potřeba nějaká akce.

Zde jsou tři praktické kroky, kterými můžete začít, berte to jako zábavu….

  1. Udělej si seznam těch nejtěžších věcí v každé životní oblasti, ve kterých se chceš posunout vpřed nebo více uspět. Tento seznam budeš mít tak každé ráno (a celý den) před očima. Může to být v oblasti peněz, kariéry, vztahů, rodinných problémů, návyků atd….
  2. Zvol si pouze jednu věc z tohoto seznamu, která tě může nejlépe posunout k jednomu z tvých cílů … a udělej ji nejlépe hned.  Pokud se ti to líbilo a bylo to pro tebe jednodušší, než sis myslel, tím lépe a pokračuj dál ve svým seznamu.
  3. Opakuj body 1 a 2 každý den a tvůj posun pro úspěšný život je zaručen.

Budu ráda, když mi napíšeš na [email protected] a podělíš se o svých pokrocích. Moje pokroky můžeš sledovat na mém instagramovém účtě zde >>>

Růžena Nekudová
Je vášnivá propagátorka meditací, zároveň i Buddhist Meditation Teacher. Svými meditacemi pomáhá lidem dosáhnout jejich vnitřního klidu. Ukazuje jim, že meditace jsou pro všechny bez rozdílu a že pozornost směřovaná sobě dovnitř má velký přesah do vnějšího světa pro zkvalitnění života ve všech oblastech.
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.
Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře