Z nemožné situace na vysněnou dovolenou, část první

Jak to tak bývá, každý chce v létě jet na dovolenou. Samozřejmě i já, o to víc, když moje dcera má prázdniny a tento čas je pro mě nesmírně vzácný a chci ho trávit s ní. Pokud jste četli můj eBook zdarma o mně, tak víte, proč jsem v Londýně a také proč moje dcera je v Česku.

Vzhledem k tomu, že rozjíždíme s přítelem firmu v Londýně, peněžní prostředky máme značně omezené. Poslední 4 roky jsme nebyli na letní dovolené a jenom pracovali (když nepočítám moře v UK). Už někdy v březnu jsem začala přemýšlet, jak vyřeším letošní prázdniny.

Loni dcera byla u nás v Londýně celé prázdniny. Ale máme malý byt a jak dcera roste, pro tři lidi je to trošku hodně stísněné, protože nemáme dostatečný prostor pro sebe. Byt je uzpůsobený pro jednoho, maximálně pro dva lidi. Navíc v Londýně je vše dost drahé a není tu pořádné léto, aby se člověk mohl koupat a užívat slunce. Lidé si tady lehnou do parku při 25–30stupňových vedrech v lehčím oblečení a mají pikniky.

znemoznesituacenavysnenoudovolenou1

 

My Češi jsme prostě zvyklí na letní koupání různě na přehradách, rybnících, koupalištích atd.. Tady v Londýně je jen pár koupališť ve čtvrtích. Když si vezmete jaká je kapacita Londýna, asi si dovedete představit, jak to tu musí vypadat. My jsme prochodili téměř všechny. Běžná čekací doba ve frontě na vstup na koupák je tady cca jedna hodina. Poté v bazénu hlava na hlavě, nemůžete ani plavat.

No a jedna kuriozitka je, že v Hampstead Heath je dokonce i rozdělené přírodní koupaliště, chlapi zvlášť a ženy zvlášť, to mě opravdu pobavilo. Zkrátka léto v Londýně není na koupání, ale pouze pro turistiku, památky, parky, zábavné parky a zchlazení se od veder v Česku 🙂

Takže na základě této skutečnosti jsem se rozhodla, že léto v Londýně trávit s dcerou už nechci a chci vyjet někam k moři, na co nejdelší dobu.

Ale ještě na jaře jsem neměla ponětí, jak to udělám. Peníze, které jsem původně měla nachystané na dovolenou, jsem dala za meeting kurzu podnikání z pláže, které se uskutečnilo na konci května. Vyšlo nás to na nějakých 15 tisíc korun. O to by ale nešlo, protože to stálo za to.

Šlo o to: jak zaplatím dovolenou na měsíc někde u moře?

Napadla mě perfektní myšlenka, pronajmu svoje studio v Londýně a za ty peníze najdu dovolenou někde u moře. V červnu jsem se pustila do akce. Napsala jsem inzerát na pronajmutí studia, ovšem chtěla jsem pouze Čechy nebo Slováky. Cenu jsem stanovila na 700 liber na celý měsíc (v přepočtu cca 27 tisíc korun), což je vzhledem k cenám v Londýně velice nízká cena za samostatné studio. Sdílené pokoje se společnou koupelnou a kuchyní tu seženete od 500 liber měsíčně, myslím v 2. zóně. My platíme ještě o 260 liber měsíčně více, než jsem uvedla pronajímanou cenu.

Ze začátku jsem si myslela, že o byt bude velký zájem, protože je to přece Londýn a druhá zóna ne? Ale sen se začal rozplývat po pár odpovědí typu: chci přijet, ale maximálně na týden, chci přijet, ale jen na 14 dní, chci přijet, ale nesedí mi termín, chci přijet, slevíte mi cenu?… atd.

Dokonce jsem dala inzerát i na anglické stránky, abych nepodcenila situaci a někoho opravdu našla. Čím víc se blížily prázdniny, tím víc nervóznější jsem byla. Dcera se vyptávala kdy doletím a já stále nevěděla co jí odpovědět. Stále jsem neměla koupené letenky do Česka.

Čím dříve koupíte letenky, tím jsou levnější. Cena se opravdu rychle navyšuje, třeba z 50 liber se může vyhoupnout až na 250 liber. Takže další důvod, který mě hodně znervózňoval. Protože při navýšení letenek na takovou částku, bych bohužel musela vše zrušit a přinejhorším letět pouze pro dceru, a být s ní v Londýně. I za tohle bych musela zaplatit cenu 6 letenek, protože musím letět dceru vyzvednout a přivést zpět do Londýna. Nízkorozpočtové lety nenabízí službu převezení dětí a sama může cestovat až od 14 let.

Potřebovala jsem tedy najít člověka, kterému pronajmu byt, aby zaplatil zálohu a já pak mohla koupit okamžitě letenky a naplánovat nějakou dovolenou u moře. To byla taky jediná informace, kterou jsem věděla, že chci být někde u moře, ale kde? To bylo stále ve hvězdách a to už byl konec června.

Když nepřestáváš věřit, přitahuješ příležitosti, které tě dovedou k cíli

znemoznesituacenavysnenoudovolenou2

Stále jsem v hloubi duše věřila, že se mi to povede a my nakonec budeme trávit léto u moře. Už jsem dokonce měla vybrané místo a to ve střední Itálii a místě Giulianova. Dovolenou jsem vybírala v soukromí, chtěla jsem celý dům, moc nabídek už nezbývalo, protože léto bylo v plném proudu a nabídky byly pouze z 20 procent volné. Nejlepší a hlavně nejlevnější nabídky do soukromí jsem našla přes stránky airbnb.com. A to jsem opravdu prohledala celý internet s nabídkami.

Změnilo se to až 5. července, kdy mi napsala jedna Slovenka. Přišla na mě díky mým článkům a eBookům. A ptala se, jestli se jedná o jednu a tutéž osobu, co nabízí ubytování v Londýně. Byla jsem naprosto polichocena. Hned na druhý den se přišla podívat na byt a za dva dny její kamarád poslal zálohu.

Já ihned poté zaplatila letenky do Česka a objednala vybranou dovolenou. Celý měsíc v Itálii mě nakonec vyšel na 550 liber. Plus letenky do Česka a cesta do Itálie kolem 400 liber. Takže dovolená na celý měsíc u moře mě nakonec vyšla na 250 liber pro tři osoby v domě s ložnicí, obývákem, klimatizací a kuchyní, samozřejmě i s internetem.

Byla jsem šťastná, ale jen chvíli, do té doby než přišla další těžká zkouška.

Brigáda, kterou momentálně mám, se nejevila jako jistota, jak už to ostatně u zaměstnání bývá (i když si hodně lidí myslí, že to jistota je). Proto jsem také začala podnikat a tvořit si pasivní příjem.

Najednou po zaplacení všech poplatků, jsme měli na účtě 40 liber. Já neměla dostatek práce, abychom pokryli naše náklady na jídlo a bydlení. Byli jsme 300 liber v mínusu a neměli ani na nájem.

Sice mě těšilo, že dovolenou a letenky máme, ale další věc byla, za co budeme na té dovolené žít a z čeho zaplatíme nájem?

Co teď, jak z této situace ven?

Stále jsem vnitřně věděla, že to dopadne dobře a že vše zvládnu. Pár dní bylo hodně stresových, stále jsem si představovala sebe a dceru na dovolené. Prostě musí to přece nějak jít, teď to nemůžu vzdát, aby mně propadly letenky a dovolená. To nepřichází v úvahu.

Najednou začaly situace a příležitosti přicházet k nám samy od sebe. Brigáda se rozjela, prodala jsem další své eBooky, dokonce jsme našli schovaných doma 250 liber. Člověk by řekl, že to snad ani není pravda, ale je.

Strach se objevil, protože jsme platili naráz velkou částku. Uvědomila jsem si, že mít sice jistotu v podobě našetřených peněz je asi bezpečné, ale člověka to nenutí nic dělat. Takhle jsme vydělali víc než kdybych jen použila peníze s úspor.

Nakonec vše dopadlo, tak jak jsem vnitřně věřila. Stačilo jen z hloubi duše věřit, že můj sen se splní. Moje první měsíční dovolená u moře. Poté příležitosti přicházejí samy do našeho života.  Je to stejné i s podnikáním, věřit své myšlence a i přes překážky vidět stále cíl a nevzdat se. Je příjemné si plnit postupně svoje sny v životě.

Teď už nás čeká jen cesta a dovolená plná zážitků, na pokračování o mé cestě se můžete těšit v příštím článku v srpnu v druhé části.

Druhá část článku je k přečtení zde.

A ještě na závěr pro pobavení video, jak se koupou děti v Londýně 🙂

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře