Tři praktické kroky k vyššímu příjmu

Když jsem usilovala o více peněz, tak jsem stále vydělávala tak nějak stejně. Nedařilo se mi překročit určitou mez financí a byla zaseklá na místě. Až mě moje situace dohnala k tomu, že jsem padla na úplný dno a musela jít do zaměstnání, najednou se mi začalo více dařit. Pochopila jsem proč, uvolnila jsem energii a přestala lpět na výsledku.
Věděla jsem, že moje situace je pouze dočasná a že je v mé moci být finančně zabezpečená, i když jsem tam v tu chvíli ještě nebyla.

 

K vyššímu příjmu stačilo podniknout tři důležité praktické kroky:

 

1) Vnitřně se rozhodnout, že už opravdu chceme změnu

Ne si to jenom myslet, ale opravdu to chtít. Spojit s tímto svým rozhodnutím i patřičné kroky, naplánovat si je a dodržet je. Jít tomu zkrátka naproti a udělat nějakou akci.

 

2) Najít si extra příjem k zaměstnání

Pokud jsme totiž zaměstnaní, ten stereotyp každodenní práce nás udržuje stále na stejné příjmové, ale i energetické úrovni. Logicky nemůžeme mít víc, točíme se v tom stejným kruhu. Pokud ale najdeme nějakou extra práci, brigádu a nejlépe to, co nás baví a zajistíme si i kdyby jen o pár tisícovek měsíčně více, jsme ihned na jiném levelu.

Budeme mít lepší náladu, jak z většího měsíčního příjmu, tak i z toho, že si vyděláváme tím, co nás baví.

Potom se můžeme této činnosti třeba věnovat na stálo a vyměnit stávající práci za novou. Můžeme vydělávat více peněz a může to být činností, která nás mnohem více baví. Stačí se nebát vykročit novému naproti a i když to možná ze začátku bude trošku časově i fyzicky náročnější, určitě se to vyplatí.

3)  Přerozdělovat peníze

Jsme zvyklí šetřit, abychom měli nějakou rezervu. Ale šetřit znamená, že vždy přijde nějaká situace, s kterou nepočítáme a musíme tyto peníze na ni vynaložit. Určitě znáte přísloví, šetříme na horší časy. Ty horší časy bohužel vždy přijdou, my už si je dopředu přitahujeme.

Řešením je peníze rozdělit na několik účtů. První účet na běžnou domácnost, to co potřebujeme na nájem, jídlo a naše běžné potřeby. Nejlépe deset procent z našeho příjmu odložit pro radost. Ano slyšíte dobře – koupit si něco pro sebe, ocenit se, udělat si dobře. Mít dobré pocity z peněz, které vydělávám, že si je taky dopřeju.

Tohle je velmi důležité, protože se mění v naší mysli pocit nedostatku na dostatek a tím říkáme, že si můžeme dovolit utrácet pro svoji potřebu jen tak. Tím – touto energií, později o tom budu mluvit, si přitahujeme do života mnohem více.

Dalších deset procent investujeme do svého vzdělávání, ať už to jsou knihy, semináře, online kurzy, cokoliv co potřebujete pro svůj další růst. A dalších deset procent na investici, ať už do svého podnikání, zlata, fondů, bitcoinů, kamkoliv, kam vám to dává smysl.

Uvidíte, jak tyto tři kroky, pokud zanesete do svého života, vám změní celkovou vaši energii. Budete mít více peněz, lepší náladu, chuť cokoliv dělat, budete si více věřit a to přitáhne další peníze do vašeho života.

Já jsem takto během půl roku svoji finanční situaci úplně otočila, ale fakt jako razantním způsobem.

Vydělávala jsem najednou tolik, kolik jsem ještě nikdy nevydělávala a překročila tu svoji pomyslnou hranici výdělku, ve které jsem se stále v minulosti držela.

Naše myšlenky a jejich vliv na finance

Určitě znáte myšlenky typu nemám dost peněz, nemám na to, abych si koupil to úžasné triko nebo abych si koupil elektrokolo, abych měl na…….. -doplňte si sami po čem toužíte- ……

Chceme víc, ale jak to sakra udělat?

V prvé řadě je důležité si to vůbec přiznat, že opravdu chceme víc. Že je v pořádku chtít víc, že se nemusíme stydět, když otevřeně řekneme nemám dost na své potřeby.
Nemám dost na to, abych jel na dovolenou, nemám dost na to, abych si koupil vysněné auto….

 

Tento krok je důležitý k tomu, abychom se neobelhávali a žili v pravdě, viděli naši skutečnou realitu.

 

Věřte, že tohle přiznání je transformační.

Budete si vědomi na čem jste, a díky tomu i zjistíte co je vaším cílem, čeho chcete dosáhnout, kolik byste chtěli mít peněz – třeba měsíční výdělek? Nevadí, že tam ještě nejste, je důležité věřit, že tam budete :) Každý může mít víc, peněz je tu dostatek pro všechny a každý si může posunout své limity mnohem dále než byl celou dobu zvyklý.

Pro mě naprosto zásadní práce s myslí, tohle by měl znát každý, aby přemýšlel o penězích jiných způsobem než doposud.

Nalaď se na správnou vibraci peněz

Myslím, že je peníze jsou věčné téma, protože jednou se cítíme v proudu hojnosti, peněz, vše se nám daří, ale pak je ta druhá stránka, že se cítíme, že nám nic nejde, nemáme dostatek na to, co potřebujeme a nevíme kolikrát, jak se pohnout z místa. Takhle to teda mám já, u mě se to dost střídá a je to pochopitelné, když žijeme v dualitě.

Ale přesto se s těmito nehojnostními pocity dá něco dělat.

Pokud totiž setrváváme v pocitu nedostatku, pak se nám vytváří o to víc negativních myšlenek a živíme naše přesvědčení, které vedou k tomu, že nemůžeme mít v životě nikdy víc peněz.

 

Už dopředu totiž věříme, že to není možné. Že by se musel stát nějaký zázrak. Přirovnám to k tomu, když moje babička celej život sázela sportku a už dopředu říkala, třeba jednou vyhraju, stačí aspoň když chytnu tři čísla.

A přesně to se dělo, už dopředu nevěřila, že je možné vyhrát první cenu, ale pouze pátou, kde dostala max. stovku zpět.

A s pocitem nedostatku živíme naši nedůvěru k tomu mít neomezené možnosti, věřit v zázrak, a mít víc.

Jak se tedy dostat do pocitu dostatku?

Pocit dostatku posílíš tím, že si každý den vzpomeneš na to, co všechno máš.

 

Máš zdravou rodinu?
Skvělé, prociť pocit vděčnosti za to, že tohle máš.

 

Máš střechu nad hlavou, dostatek jídla každý den? 
Prociť pocit toho, že máš dostatek jídla, pití a každý den v tomhle směru žiješ v hojnosti. Buď vděčný i za tohle.

 

Máš šampon, hygienické potřeby k umytí?
Poděkuj i za tohle a naciť se na pocit, že máš dost k osobní hygieně.

Vzpomeň si na tři věci, které ti každý den přinesou pocit toho co máš, co jsi vybudoval, za co můžeš být vděčný, co třeba považuješ za úplnou samozřejmost. Cokoliv tě dostane do pocitu vděčnosti, hojnosti a radosti, pomysli na to krátce každý den – to ti změní pocit nedostatku na pocit dostatku.

Nalaď se na pocity dostatku a přilákáš víc peněz do svého života.

 

Je potřeba odbourat naše limitující přesvědčení. Peníze jsou energie a je jen na nás, zda je vnímáme pozitivně nebo negativně.

 

My sami jim vtiskneme energii, kterou zrovna oplýváme a potom se promítá i zpět do našich životů. Právě v podobě našich příjmů a finanční hojnosti. V naší mysli můžeme mít spoustu limitujících přesvědčení, které nám brání právě větším příjmům.

Přiznám se, že já je měla a stále si opakuji nová přesvědčení, která chci ohledně peněz mít, aby se mi vryla pod kůži tak, jako ty limitující.

 

Protože právě naše přesvědčení si můžeme na podvědomé úrovni měnit a to je úžasné.

 

Zde jsou tři pro mě nejdůležitější přesvědčení, které jsem si sama měnila a měním:

1. Peníze mám jen občas, v omezeném množství

Když jsme zvyklí dostat výplatu, je to pořád stejná částka a často s ní nedokážeme vyjít. Musíme vše poplatit a peníze nám nestačí a další výplata je fakt za dlouho. Někdy ani nevíme zda přijde, nebo zda ten příjem příští měsíc bude – třeba u podnikatelů…
Proto je potřeba změnit své myšlení a otočit toto přesvědčení:

 

Tvoje nové přesvědčení je – peníze chodí stále, často a pořád, neomezeně.

 

2. Peníze se vydělávají těžce, musím se na ně nadřít

Už naše babičky říkávaly, napřed práce potom zábava, když budeš hodně pracovat, hodně vyděláš. Ale tohle je opět jenom starý vzorec myšlení, už úplně neplatí, že jenom dřina a obětovat se tvrdé práci nás učiní bohatými.

 

Peníze se dají vydělat i tím, co nás baví a můžeme pracovat jen pár hodin denně, i tak lze dosáhnout vysokých výdělků. Stačí změnit to, co máme uložené v podvědomí.

 

Tvoje nové přesvědčení je – peníze se vydělávají lehce, peníze se vydělávají jakkoliv i při zábavě.

 

3. Žiji v neustálým nedostatku a nemohu si dovolit spoustu věcí

Chceme víc a nemůžeme si to dovolit, zkrátka na to nemáme. To je vyčerpávající, protože si to tak moc přejeme a pořád se snažíme více vydělat a mít na všechny naše potřeby. Ale nejde to….

Proč asi? Stále na to myslíme a tím si to více přitahujeme, když myslíme na to, že se nám nedaří, tak o to víc se nám nebude dařit. Proto je důležité změnit tento postoj, co takhle si představovat a říkat, že se mi daří…

 

Tvoje nové přesvědčení je – žiju v dostatku mohu si to dovolit.

 

Vemte tedy tato nová přesvědčení a promítněte si je do své mysli krátkou minutovou vizualizací, každý den před spaním. Uvidíte, jak se vám život a finanční hojnost začnou měnit.

 

S tou správnou energií budete mít i nové nápady, chuť změnit třeba práci, jít jiným směrem, odhodit strachy, protože si budete více věřit, že je to možné dělat věci i pracovat jinak. Tím k vám hojnost a příležitosti budou proudit a dočkáte se vytoužené změny. Zkuste to.

 

 

Samotná vizualizace k finanční hojnosti někdy nestačí. Jak na to?

Možná mám pro vás zásadní informaci. Hodně z vás se na mě obrací s dotazem, jak si správně vizualizovat a co dělat, když vám nejde přilákat do života více peněz.

 

Taková klasická vizualizace může třeba vypadat:

 

náš cíl je – mít větší měsíční příjem
vizualizace – vidím každý měsíc v ruce o 5 tisíc korun více

 

To je v tom lepším případě, kdy si dokážeme tohle představit, kdy se nám vizualizace daří. Ale vidět svůj cíl někdy nestačí.

 

Když vidíme své peníze v představivosti ještě neznamená, že jich dosáhneme.

Důležité jsou naše emoce u toho, které vysíláme do energetického kvantového pole. Můžeme totiž peníze vidět a přesto se cítíme špatně, protože tam za tím ještě něco je.

Možná už tušíte, o čem mluvím….

 

Je důležité cítit pocity, že si to užíváte a máte z toho fakt příjemný pocit. Věřit tomu co vidíme a nechat se tím prostoupit, pohltit.

 

Takže se zeptejte sami sebe, co je za tím, když vidíte své peníze?

 

Jak se u své vizualizaci cítíte nebo spíš chcete cítit? Jaké vám vidina peněz přináší emoce?

Když si odpovíte na tyto dvě otázky, určitě se posunete mnohem dále.

Obecně peníze přinášejí volnost, svobodu, nezávislost, pocity klidu, bezpečí, uvolnění. Takže až se budete cítit ve své vizualizaci přesně takto-svobodně, peníze vám budou mnohem více proudit.

Samozřejmě můžete to mít mírně odlišně, protože každý si pod finanční hojností a bohatstvím představí jiné emoce, které má s penězi spojené.

 

Pokud zanesete tyto tipy do svého života, jsem přesvědčená o tom, že každý dosáhne většího příjmu. Pro ještě hlubší práci se svojí myslí na podvědomé úrovni, kde si vytvoříš nové návyky, můžeš pokračovat s bohatou meditací hojnosti.

 

Pomůže ti smýšlet o penězích úplně jinak a díky jedné jednoduché technice pochopíš, jak přitahovat peníze.

 

Momentálně do konce května za poníženou cenu i s novými bonusy, a jasným návodem, jak se dostat z mínusu až ke statisícovým částkám měsíčně.
Růžena Nekudová
Je vášnivá propagátorka meditací, zároveň i Buddhist Meditation Teacher. Svými meditacemi pomáhá lidem dosáhnout jejich vnitřního klidu. Ukazuje jim, že meditace jsou pro všechny bez rozdílu a že pozornost směřovaná sobě dovnitř má velký přesah do vnějšího světa pro zkvalitnění života ve všech oblastech.
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.
Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře