Samoléčící technika – své nemoci můžete léčit vlastní energií

Samoléčící technika – své nemoci můžete léčit vlastní energií.

Nemoci neexistují, aspoň ne tak,  jak si myslíme.

Závažné nemoci nevznikají tak, že se jednoho dne probudíme a máme je. Vznikají dny, týdny, roky a roky, následně pak z nich můžeme mít chronickou nemoc. Léčení chronické nemoci je často problém. Lékařům chybí podstata, řeší již následky místo příčin nemocí, které máme. 

Hlavní příčina všech nemocí – stres – nedostatek insulinu v těle

Co vše způsobuje nedostatek insulinu v tělě – hlavní příčina všech nemocí.

Stres vylučuje do těla kortizol, když je v těle zvýšené množství cukru, což způsobuje nedostatek insulinu v těle a dochází ke snížení imunity. Naše malé denodenní stresy nám tak spolehlivě zajišťují v našem životě plno budoucích nemocí, které lékaři léčí často úplně na něco jiného.

Nedostatek spánku také může přinést nedostatek insulinu v těle. Jedna noc špatného spánku a nedostatek spánku celkově způsobí totéž, jako když šest měsíců jíte špatné jídlo. Takže si představte, když každé ráno vstáváme do práce na budík, jaký to má vliv na náš organismus.

K nedostatku insulinu dochází i stárnutím, když člověk ztrácí svalovou hmotu.

Když máte špatnou střevní mikrofloru, která se tvoří pomocí naší životosprávy,špatný poměr, nerovnováhu těch trillionů nebo billionů broučků žijící v našem těle, to je mimochodem kritické pro celkové naše zdraví, máte potom v těle jedné bakterie více a to způsobuje látku, která když se dostane do krve zapřičiní úbytek insulinu.

Co třeba taková deprese, jeden z pěti lidi má v dnešní době depresi. Pro depresi není možné udělat krevní test, nebo scan. Co je vlastně deprese? Je to název, který jsme dali kolekci nějakých symptomů.

Mnoho případů deprese je spojováno s tzv. zánětem.

Deprese není stejný zánět, jako když si vymknete kotník nebo zraníte ruku. Jedná se o chronický zánět. To se děje, když si vaše tělo myslí, že je pod neustálým tlakem nebo útokem. Lidé s velmi silnou depresí, tak nereagují ani na antidepresiva, což nedává potom moc smysl, jestliže jsou antidepresiva určena k tomu, aby zvýšili serotonin v našem mozku a změnili tak chemickou reakci v něm.

Deprese může přicházet i z těla, když je zánět někde v něm. Naše tělo si pamatuje, šoky, traumata a ty mimochodem mohou být velmi lehkého rázu (každý má jinak nastavenou hranici bolesti) a ty jsou v tělě uložené, pokud správně neodezní.

Jaká je vlastně příčina této nemoci?

Tato nemoc pochází z nespokojenosti aspoň v jedné oblasti života, zdraví, peníze, práce, vztahy. Následně se projevuje i ve fyzickém těle nejenom psychicky.

Když se tedy objeví naše nemoc, kde je tedy příčina?

Hraje roli výživa, stres, spánek, fyzická neaktivita, nedostatek slunce – nedostatek vitamínu D. Tohle vše nám způsobuje nedostatek insulinu v těle a to způsobuje většinu našich nemocí. A jestliže neřešíme příčinu, nikdy se nemoci nezbavíme.

Co třeba takové závažné nemoci jako je alzheimer, rakovina? Všichni žijeme docela dlouho a jak žijeme dlouho, máme strach z těchto nemocí. A jak na ně myslíme, tento strach nám je způsobuje, jsou to přímo devastující následky našich myšlenek a strachu.

Takže naše geny nejsou našim osudem, je to naše prostředí, které si sami vytváříme, naše myšlení a vnitřní nastavení.

Když nás postihne nějaká nemoc, nebo máme stres je to stejné, stále na ně myslíme a nenecháme je jít. Vysvětlím vám to na příkladu když myš utíká před kočkou. V tomto případě myš má velký stres, dokud nenajde bezpečné místo. Až uteče, její úzkost, stres je pryč. Myš se nikdy nevrací k tomu, proč se to stalo, na co ta kočka myslela, jak se v té době cítila, proč ji honila a co s tím má dál dělat.

To děláme jen my lidé, stále dokola to rozebíráme a řešíme a mluvíme o tom, jak moc jsme vystresovaní, v depresi, co nás trápí, jaké máme problémy atd.. Takže akutní stres není až tak špatný, ale ten následující stres je špatný a ničí nás.

A jak se z toho můžeme dostat i jinak než jen práškama?

Vizualizačními technikami, meditacemi, prací s přesvědčeními….

Teď vám položím otázku, pokud máte i lehký stres nebo depresi, zkuste si na ni odpovědět. Kdy jste zaznamenali první pocit deprese, první pocity stresu, první nespokojenost, podráždění? Vaše podvědomá mysl se spojí s konkrétní myšlenkou, která se váže s konkretní  indispozicí. Zkuste moc nepřemýšlet a během pár minut odpovědět. Vaše dpověď se váže na příčinu vzniku vašeho problému.

Třeba si vzpomenete, co se vám stalo ve dvou letech, kdy se rodiče hádali a vy jste se cítili velmi naštvaně, podrážděně, zmateně, zodpovědně za své rodiče, nebo jste se za to vinili atd atd..

A pak se zeptejte: jak byste se potřebovali cítit, co byste změnili teď, u tohoto momentu, který se vám vybaví?

Můžete odpovědět v našem příkladu potřebuji se cítit jako dítě, pohodlně, milovaně….,  a následně je důležité procítit tento příjemný pocit, jak se potřebujete cítit v tom prvním stresovém momentu, který se vám vybaví. Nemůžete změnit, co se vám stalo v minulosti, ale místo toho můžete změnit vaše vnímání a odlehčit celou situaci tak, jak si ji pamatujete a kterou vaše minulost drží. A potom tento proces dovolí naši podvědomé mysli vyrovnat se s touto situací, se kterou se nikdy v minulosti nedokázala vypořádat a ktero stále naše podvědomí i tělo drželo a vracelo nás do stresu či deprese.

Tato metoda redukuje stres, který nosíme celou dobu v sobě klidně od dětství. Když právě uzdravíme naši podvědomou mysl, dovolíme nervovému systému relax a příčiny tak správně odezní.

Jakákoliv situace, jakékoliv trauma se nám ukládá do těla, naše mysl a tělo jsou spojeny, jsou také velmi pružné a mají vrozenou schopnost se sami vyléčit.

Rychlá technika – práce s vlastní energií

A ještě s vámi posdílím rychlou samoléčící techniku. Za pět minut se můžete cítit mnohem lépe, zdravě pomocí vlastní energie, kterou každý z nás má.

1) Sedněte si do pohodlné pozice a vnímejte svůj dech. Není třeba jej měnit – věnujte mu pozornost tak, jak je – nádech a výdech, hluboký nádech a výdech. Nehodnotťe to, neměňte – jen si všímejte. Jedná se jednoduše o to, abyste se stali “přítomnými”, a aby některé z vašich nekončících negativních myšlenek odezněly.

2) Dejte si ruce (dlaně k sobě) před sebe, spojte je a rychle je třete po dobu 30 – 60 sekund. Nechejte proudit příjemné teplo, a vnímejte jej. Začněte se mírně usmívat, když si třete ruce a vnímejte to. I samotný úsměv je sám o sobě léčící a má schopnost změnit naši náladu během několika vteřin.

3) Držte ruce šest –  osm centimetrů od sebe, navzájem proti sobě a vnímejte, jak proudí vaše energie. Tato energie je tu stále a je pokaždé cítit – cítíte to nyní kvůli záměru a probuzení vašeho vědomí. Nalaďte se na tuto energii. Tato energie je vaší součástí a máte ji vždy. Pokračujte v úsměvu, měli byste se cítit příjemněji a lépe.

4) Zavřete oči. Zjistěte, jestli můžete touto energií pohybovat směrem i jinde po těle, do svých paží a celého těla. Neexistuje žádný špatný způsob.

Probuďte své energetické tělo svým záměrem a váš záměr je cítit se zdraví, cítit se vyléčení.

Tuto energii přemístěte na jakoukoli část vašeho těla, můžete mít nějaký stres, onemocnění nebo cítit v těle bolest, brnění, napětí. Uchovávejte ji stále mezi rukama, a posílejte ji do celého těla, posílejte i lásku a pozitivní léčivou energii.

Každý člověk má jinou frekvenci energie, tu si sami vyzkoušejte, jak tuto energii nejlépe přemístíme do oblasti nemoci a bolesti. Pokud máte pocit, že ztrácíte kontakt s touto energií, můžete znovu třít rukama o sebe. Můžete tuto energii i vidět, jako bílé světlo, to už záleží na vás, co vám bude vyhovovat.

Hrajte si s tou vaší energií a komunikujte s vaším tělem a předejte mu tuto energii a přitom se stále usmívejte, když praktikujete tuto techniku.

5) Pokračujte s tímto proudem energie. Můžete i mluvit na různé části vašeho těla. Všimněte si, jak tato energie vyplňuje různé prostory ve vašem těle, jak do nich proudí a jak tyto části těla uvolňuje.

Tato energie může pomoci těm oblastem, které vám zpravidla přinášejí bolest. Také za ni poděkujte a prociťte vděčnost, že ji máte a že tato energii a tato samoléčící technika má schopnost uzdravit vaše tělo.

Tuto hru s energií můžete praktikovat nejen na sobě, ale i předávat svým dětem nebo druhým osobám.

Hra s tímto tokem energie po dobu pouhých pěti minut může přinést stav radosti a klidu, který jste ještě před pár minutami považovali  za nemožný.

Růžena Nekudová

Na základě svého příběhu, kdy skončila nespravedlivě ve vězení a padla na úplné dno, inspiruje lidi, jak zvládat těžké životní zkoušky, jak se z nejčernější temnoty dostat až na výslunní. Provází je zázračnou hladinou alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně k pozitivní změně. Je velká propagátorka meditací, které také vytváří, protože jí doslova zachránily život.

Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.

Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře