První pomoc ve vedrech

Co doporučuji v letních pařácích – nebo spíš co mně vyhovuje a co praktikuji na to, aby mi nebylo takové horko a cítila se lépe?

V prvé řadě je to jíst meloun, protože dodává tělu potřebné živiny. Meloun obsahuje velké množství tekutin až 93 procent vody. Obsahuje vitamíny a minerály, především zmíním hořčík, který obzvlášť potřebujeme v letních měsících, protože se více potíme a tím hořčík z těla vylučujeme.

Dělám si i domácí ovocné limonády, které neobsahuji cukr, protože po cukru jsme více unaveni. Dělám je velice jednoduše, protože nemám odšťavňovač, nakrájím ovoce a zaliju je vodou. Samozřejmě piju i samotnou vodu, nejlépe nanejvýš vlažnou.

Jím hodně zeleniny, která ochlazuje, jako je například okurek a rajčata, všechny možné druhy salátů, a z jídel mořské plody nebo veganské dobroty, které nezatěžují organismus.

Klasické chlazení studeným pivem nebo zmrzlinou a klimatizací vás zchladí opravdu jen na chvilku – samozřejmě k létu to patří, takže nevylučuji nic, ale hned vysvětlím, jak to funguje.

Paradoxem je pít v létě teplý čaj nebo teplé nápoje. PROČ? Hodně lidí to ví, ale neví, jak to funguje s teplým čajem a studenými nápoji.
Já ráda piju zelený čaj. Je můj oblíbený, je mimo jiné dobrý i proti depresím, zpomaluje stárnutí a uklidňuje mysl.

První důvod je, že čaj zlepšuje funkčnost mozkového centra, které tak lépe vyhodnotí naši tělesnou teplotu a začne ji regulovat.

Druhým důvodem je, že při testování pití studených nápojů a teplého čaje v horkým měsících zjistili, že horký čaj podporuje více vyměšování potních žláz. Protože teplý nápoj je teplejší než naše teplota těla, tak aktivuje potní vyměšování. Když se potíme, tak to reguluje naši tělesnou teplotu a drží ji v přirozené rovnováze. Potem se dostává prakticky více vody z těla ven a tak náš organizmus ochlazuje. Naše tělesná teplota se víc srovná s teplotou okolí a lépe se adaptujeme horkému počasí.

Takže přirozené pocení je lepší ochlazení než použití antiperspirantů.
Nemusíme pít jenom čaj, já ráda popíjím i teplou vodu s citrónem. Nebo jsou dobré i zeleninové vývary.

Třetí důvod je, že meloun i čaj jsou více močopudné a když chodíme více čůrat, tak z těla odchází více tepla.

Další co velmi pomáhá je, že vyměníme froté prostěradlo za čistou bavlnu. Bavlna je další chladící materiál, takže dobré i na oblečení.

A co mi funguje ze všeho nejvíce je vizualizace a práce s myslí. Tento týden bylo v Londýně 32 stupňů.
Bylo mně vážně špatně, protože u nás v podkroví bylo stupňů tak 40 i v noci to moc nekleslo.

Na co jsem nejvíc myslela bylo, jak je mi teplo a jak je mi špatně. Do toho mě bolela hlava, no a na co myslíme, to se děje.
Tak jsem si sedla na sedačku, ani jsem nezavřela oči a začala jsem si opakovat je mi příjemně, do toho jsem si ještě hladila čelo. Během max dvou minut se mi udělalo dobře a po pěti minutách mě přestala bolet hlava úplně.

 

Stačí tedy myslet na příjemné věci a vyvolat si tak příjemné pocity, které se pak v realitě fyzicky projeví a my se cítíme dobře.

Další pomocnou vizualizací může pro vás být, že za pomocí svého dechu, vnímáme a vidíme, jak vdechujeme chladivý vánek a vydechujeme teplý vzduch. Nebo si představte, že máte v hlavě malej větráček, kterej vás neustále ochlazuje.
Tím bude vaše mysl klidná a ve vašem těle se nebude držet tolik horkosti. A když se takto adaptujeme na teplo, tak nebudeme ani tolik unavení.
Funguje, vyzkoušejte.

Růžena Nekudová

Na základě svého příběhu, kdy skončila nespravedlivě ve vězení a padla na úplné dno, inspiruje lidi, jak zvládat těžké životní zkoušky, jak se z nejčernější temnoty dostat až na výslunní. Provází je zázračnou hladinou alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně k pozitivní změně. Je velká propagátorka meditací, které také vytváří, protože jí doslova zachránily život.

Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.

Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře