Ovládni svoje depresivní myšlenky

Dnešní článek je o tom, jak překonávat špatné myšlenky. Nenechat se jimi ovlivnit.

Před cestou do Itálie jsem sháněla šaty a plavky. Znáte to, těšíte se na dovolenou a těšíte se, že budete mít nějaký pěkný a sexy hadříky na pláž.
Jenže, jak jsem si zkoušela mraky šatů a sukní, moje nálada se začala postupně zhoršovat. Nic mně nesedělo, ve všem jsem si připadala tlustá. Už to nebyla velikost S, ale velikosti M, někdy i L. Odcházela jsem s prázdnou a byla jsem naštvaná a nevěděla, co dělat, co budu nosit, když nic nemám.

Možná si říkáte, že proč zrovna já tohle řeším, ale každá to řešíme, ať už máme jakoukoliv velikost. Každý něco na sobě řeší a nemá něco na sobě rád, aji chlapi.
Moje myšlenky byly hodne špatné. Mísilo se ve mně: jsem tlustá, cokoliv si obleču, tak mi nesedí, nemůžu se už líbit přítelovi, najde si jinou, hubenější, ve všem vypadám staře, krátké šaty si dovolit už nemůžu. No prostě fakt hrůza.

Jak se z toho nezbláznit a jak to hodit za hlavu?

Když máte tyto myšlenky, uvědomte si je. Všechny myšlenky jsou souhrnech našich vzpomínek a zkušeností ze života. Prý je nemužeme ovládat, protože jich je strašně moc. Ovládejte jen vaše myšlenky, které vám jsou nepříjemné.

Když začnou, řekněte si stop. Už další takové myšlenky mít nechci. V tu chvíli začněte myslet na něco příjemného.
V mém případě, jsem myslela na to, až budu s dcerou a na to, jak budu s ní poprvé u moře, když nepočítám Anglii. Hned jsem se cítila lépe.

Uvědomte si, co všechno máte a buďte za to vděčni. Možná to zní jako klišé, ale opravdu to pomáhá. Že jste například zdraví, že máte střechu nad hlavou, že máte co jíst, že máte rodinu nebo někoho, kdo vás má rád, ať už je to jen jedna osoba, stačí.

Mně funguje i to, že si vzpomenu na horší chvíle, které jsem v Anglii zažila. Pokud máte v životě nějaké horší chvíle, vzpomeňte si na ně a vzpomeňte si, jak je vám teď. Budete hned veselejší.
Soustřeďte se na to, co vás baví a dělejte to, co nejčastěji. Na dobré jídlo, na pohyb, dobré pití, na příjemný lidi, vaše zájmy a vaše práce, co vás naplňuje.

Já si také často uvědomím, co je můj cíl a čeho chci dosáhnout. Pomáhá mi to zahnat negativní myšlenky a myslet na to, co chci.

Mějte se rádi, takoví, jací jste, přijměte se i s vašimi, pro vás, nedostatky. Zaměřte se na vaše přednosti a přiživujte je. Žijete jen jednou, tak se snažte žít a nestěžovat si nejen sami na sebe.

Mám pro vás jednu výzvu, kterou znám od jednoho mentora Steva Clarka, kterého jsem potkala v Londýně.
A ta výzva je: dokážete si celých 7 dní na nic nestěžovat?
Stěžujeme si totiž na to, že je teplo, na to, že je zima, na jídlo v restauraci, na dopravu, na sousedy, na kamarády, rodiče, no na všechno možný. Dokážete si tedy 7 dní v kuse nestěžovat? Pokud to dokážete, uvidíte, jak se vám změní život.

Věřím, že to dokážete, držím pěsti.

Ve videu ukazuji výsledek nákupů, tak se mrkněte!

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře