Jak a proč poznat své duchovní zvíře

Jedním z důvodů, proč osobně miluji práci s poznáním, jak nalézt duchovní zvíře je to, že nevyžaduje, abych se vzdala žádné své zkušenosti. Můj mozek velmi rád drží kontrolu nad tím, abych se plně neztratila v meditaci, což je nutné, abych mohla objevit a pochopit další souvislosti mé životní cesty.

Vstupem do jiného vnitřního světa, světa zvířat, náš mozek nemá nad námi takovou kontrolu. Naše vědomá část mysli odpočívá a ke slovu se dostává podvědomí, které vyjeví naše strachy, obavy a trápení, zkrátka všechno to, co zrovna bublá pod povrchem.

duchovní zvíře

Nelezení duchovního zvířete může radikálně změnit náš život.

Toto poznání je důležité pro pochopení naší životní cesty, ale také pro celkovou harmonii těla i ducha. Naše duchovní zvíře není od nás oddělené, jsme to stále my, je to naše vlastní duše.

Pokud k nám naše duchovní zvíře přichází snadno, je to skvělé. Možná zjišťujeme, že když se napojíme do svého vnitřního prostoru do světa zvířat, že tam vlastně již je a jen ho pozorujeme.

Pokud budeme bojovat, doufat, tlačit a dělat si starosti, že k nám nepříjde, je nalezení svého průvodce mnohem těžší. Pravidelným cvičením a chozením do  jiného světa je nalezení duchovního zvířete mnohem jednodušší a většinou funguje velmi rychle, když se odevzdáme víře v něj.

Vzhledem k tomu, že jsme uvnitř sebe ve své ochranné bublině, můžeme lépe pracovat se svými vlastními stíny či se jinak osobně léčit. Náš vnitřní prostor je bezpečný, my sami si jej můžeme stále kontrolovat a určovat koho chceme poznat v jiném světě.

Vnitřní prostor je obecný pojem,

který používám k popisu místa v naší mysli, kam chodíme během meditace komunikovat s duchovními průvodci a dalšími entitami praktikovat vizualizaci.

Dal by se nazvat (jak tomu nazývám já) domovem – ve středu hrudníku, šťastným místem, vnitřní krajinou, palácem mysli nebo posvátným hájem. V tomto prostoru většinou začínáme meditaci.

Může to být místo, kde máte fajn vzpomínky, kde jste byli, místo, kam se chcete jít někdy podívat, nebo místo, které v hmotném světě neexistuje. Tato místa se často vyvíjejí, ať už z vlastní vůle, nebo v reakci na to, že aktivně posilujeme naši fantazii. Tyto místa využíváme během meditace pro posílení dobrého pocitu, představivosti, nebo za konkrétním účelem.

Věci, které jsou dobré mít ve svém vnitřním prostoru

Naší ochrannou hranicí může být pohoří, les, řeka, jezero, či laťkový plot – ale mělo by to být něco, co posílí fyzickou skutečnost, že se jedná o naše chráněné místo, kde nemůže přijít každý, tedy bez našeho pozvání. Sami se rozhodneme komu dovolíme tyto hranice v našem vnitřním prostoru překročit a komu ne. Můžeme se rozhodnout, koho chceme pozvat a koho ne. Jen my sami určujeme pravidla.  Jde o náš vnitřní prostor, o naše vnitřní já, proto je opatrnost důležitá a podporuje naše psychické zdraví.

Vchodem a výstupem do našeho vnitřního prostoru může být odpočítávání, sestup po schodem, vedená myšlenka, dutý strom či jakékoliv jednoduché dveře. Ať už je to cokoliv, pomůže to našemu mozku přecházet mezi bdělým mozkem a „meditačním mozkem“. Je jen na nás, co si zvolíme jako přechod do meditačního světa a k návratu do běžné reality.

Do jiných prostorů, v našem případě světa zvířat sestupujeme těmito způsoby seskokem z výšky dolů, ponořením se do jezera na dno (může být i představa ponořením se ve vaně), schody, vstupem do zrcadla, pro pokročilé otevření dveří, kde se objeví jiný svět.

Záchytný bod je jakékoliv místo, kde se cítíme dobře a kam se můžeme vracet, když se nám myšlenky odloudí jinam. Tímto bodem, může být nějaký vzácný velký strom, velký kámen, neobyčejný dům. Nebo tímto bodem může být i nějaký hmotný předmět, například mince, sklenice a v neposlední řadě náš samotný dech. Když se vracíme do záchytného bodu, vracíme se do meditace, přítomnosti, zpět k prožitku a koncentraci.

duchovní zvíře

Co nalezením svého zvířete objevíte, posílíte, získáte

 • svoji vlastní odvahu k čemukoliv, k opuštění nefungujících vztahů, požádat o povýšení, zvýšení platu nebo dokonce odejít z práce, která vás nebaví
 • schopnost lépe komunikovat s druhými lidmi, upřímně mluvit o vašich potřebách
 • sílu zvítězit nad depresí, úzkostí, stresem, strachem
 • sebevědomí, budete si více věřit a stát sami za sebou
 • moudrost k učinění těžších rozhodnutí
 • poznání sebe sama a hluboké přijetí sebe a svých bolestí
 • zlepší se vám intuitivní vnímání, naučíte se dovednost poslouchání své duše
 • zlepší se vám všechny vaše smysly, mohou být ostřejší, začnete používat své přirozené instinkty k vědomému myšlení
 • najdete svého dlouhodobého parťáka a oporu v zádech

Jak najít své duchovní zvíře

Naše duchovní zvíře se objevuje vždy právě včas, vždy když jej potřebujeme, jde o projev našeho vnitřního já, které volá o pomoc a zvířecí duchové naše prosby slyší.

Šamani jsou přesvědčeni, že víme, které je naše duchovní zvíře hned, anebo po několika jednoduchých otázkách.

 • Vzpomeňte si, které zvíře vás vždy fascinovalo.
 • Zamyslete se, zda vás v současnosti zajímá některé zvíře více než ostatní.

Naše duchovní zvíře se může během života změnit i několikrát. Některé s námi zůstane i několik let, jiné se zase objeví jen v určité situaci, dle potřeby.

I strach může být projevem náklonnosti k některému zvířeti.

 • Bojíte se některého?

Jestliže se vypořádáme se strachem, usmíříme se s ním, jeho síla začne pracovat pro nás.

Pokud stále ještě netušíte, které zvíře je to vaše, zkuste poprosit o jeho zjevení při meditaci před spánkem.

Dejte se tedy sami jako kočka do nenásilného pátrání, vyzbrojte se psí vytrvalostí, obrňte oslí trpělivostí, nezapomeňte na orlí zrak a staňte se silnými jako medvěd…

Není lepší nebo horší zvíře. Léčivá schopnost každého z nich je naprosto jedinečná. Pravá síla spočívá v našem umění rozpoznat onu jedinečnou moc každého zvířete. Duchovní zvíře si nevybíráme my, přichází za námi samo a naváže s námi kontakt.

 

duchovní zvíře

Meditace k nalezení duchovního zvířete:

Ponoř se do krátké meditace a najdi svého duchovního průvodce životem, své duchovní zvíře, které ti pomůže překonávat své strachy a kterého můžeš mít na celý život anebo jej vždy zavolat znovu v jiné podobě.

Vypni všechna elektronická zařízení a ujisti se, že nemůžeš být rušen.

Vytvoř si své posvátné místo. Můžeš požádat všechny čtyři strany o připojení (východ, jih, západ a sever) Popros Matku Zemi a Otce Nebes, aby se také k tobě připojili.

Posaď se nebo polož do pozice, která udržuje rovná záda. To pomáhá energii Chi a průtoku nepřetržitě.

Klidně si zapni příjemnou hudbu, vodní fontánu, přírodní zvuky atd.. záleží jak ti vyhovuje.

Relaxuj a dýchej. Nechej své tělo uvolnit od veškeré napětí, které začíná přímo nad horní částí tvojí hlavy – a pomalu se pohybuj směrem dolů k nohám, až odteče veškerá negativita a stres přes tvoje nohy a do Matky Země.

Když se cítíš připraven, otevři dveře do zvířecí světa, najdi si tam příjemné místo a vyčkávej, jaké zvíře k tobě přijde…….

Podařilo se?

Můžeš mi napsat jaké zvíře se ti zjevilo….

Když jsem poprvé prošla do světa zvířat objevila se mi lvice, aniž bych ji sama vyhledávala. Bylo to v době, kdy jsem byla ve vězení a cítila se jako nikdo, jako kus vyždímanýho hadru. Lvice mi dodala vnitřní osobní sílu, kterou jsem tak moc potřebovala ke zvládnutí celé situace. Najednou se moje apatie měnila a já jsem měla odvahu doslova bojovat o svůj život. Měla jsem oporu v zádech a cítila, že na to nejsem sama. Bylo to v té době pro mě vysvobození a stále děkuji za tento příchozí poznatek.

Chceš dál zkoumat svůj vnitřní prostor a svět zvířat? Zajímá tě co znamená dané zvíře a jak s ním můžeš pracovat? Připravila jsem pro tebe duchovní prožitek s nahranou vedenou meditací Poznej své duchovní zvíře, vysvětlení co ti má dané zvíře říct, zpracování svých strachů a rituál odvahy.

Prožitek je samostatně neprodejný, je nyní k dispozici pouze do  18.3  za symbolickou cenu se 7 bonusy k tomu >>>

 

Růžena Nekudová
Je vášnivá propagátorka meditací, zároveň i Buddhist Meditation Teacher. Svými meditacemi pomáhá lidem dosáhnout jejich vnitřního klidu. Ukazuje jim, že meditace jsou pro všechny bez rozdílu a že pozornost směřovaná sobě dovnitř má velký přesah do vnějšího světa pro zkvalitnění života ve všech oblastech.
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.
Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře