Co je možné vytvořit za jeden rok

Většina bilancuje na konci roku. Já to dělám jinak. Bilancuji teď, cítím to tak. A dnes je také další významný den a další splněný sen.

Je to rok, co jsem spustila svůj web. Mám přes 2000 fanoušků na facebooku a přes 1500 stažení eBooku zdarma. Natočila jsem pěknou řádku rozhovorů Jsi originál a také inspirativní videa. Pořádám motivační setkání, jsem autorkou eBooku Nekopíruj kopie, jsi originál a vytvořila jsem velmi  úspěšnou meditaci společně s transformačním prožitkem, která vede ke změně podvědomí a pouštění strachu.

Dále  jsem součástí velkého projektu, který pomáhá začínajícím podnikatelům. To nemluvím o věcech, na kterých pracujeme tady v Londýně.

Před rokem bych nevěřila, že něco takového dokážu. Splnila jsem si sen a stále si plním další. Ale chce to odvahu, překonat strach a lenost.

svobodna

Nebát se vylézt ze své nory, kde si každý pěkně hoví a případně nějakého problému si sem tam zabrble. Nejčastěji se vymlouváme na čas.  Jak lehké je říct, nemám čas nebo to už jsem slyšel. To kdejaká naše budoucí činnost umře. Na jakoukoliv myšlenku, něco v našem životě změnit, si vymyslíme plno důvodů, proč to neudělat. To je totiž děsně jednoduchý.

Ovšem, jak by to pro vás vypadalo, kdybyste na vaši myšlenku něco změnit našli motivaci, proč to udělat? Co je váš sen, co je váš cíl? Vaše odpověď = váš hnací motor. Protože čím silnější proč, tím jednodušší jak.

Já jsem člověk se silnou vnitřní motivací. Cokoliv mi přijde do cesty, tak se s tím snažím vypořádat a nalézt řešení. Měla jsem v životě chvíle, kdy jsem opravdu zalezla a nechtěla už vůbec vylézt. Ale obětí jsem být nechtěla. Řekla bych, že to, co se vše stalo mně, se někomu nestane za celý život. Nyní jsem za to ráda. Jsem přebornice ve zvládání stresu a težkých chvil. Tyto těžké životní situaci mi ukázaly to, že se nepozastavuji nad kdejakou kravinou, ve které vidí plno lidí neřešitelné problémy.

Předmět moje vášeň

Velké množství lidí mi píše, že neví, čím by se chtěli živit a co by chtěli dělat. Měla jsem diskuzi s jednou 19 holkou, co přijela do Londýna pracovat. Pomalu nevěděla ani proč přijela. Nevěděla, co ji baví, nevěděla, čím by se chtěla živit. Její kamarádka prý chce na vysokou, tak půjde nejspíš s ní. Ani neví zda to, co bude studovat jí bude bavit. Když jsem se jí ptala a rozebírala s ní její situaci, úplně žasla, že se jí ptám, co ji baví. Přece tím, se nemůžu živit, obořila se na mě. V pár větách jsem ji dala brouka do hlavy a hned začala jinak přemýšlet.

Zdárný příklad něvědomého školství. Vychovává z nás jen systémové zaměstnance, které jejich práce nebaví. Nemluvím o těch, co jsou zaměstnanci rádi a práce je baví. V 19 letech by už každý měl vědět, co ho baví. Nejlépe již od dětství vyvíjet své silné stránky a rozvíjet i své koníčky. Protože pokud by to tak bylo, tak v 19 letech už člověk může slušně svým koníčkem vydělávat.

Proč se na škole nevyučuje předmět s názvem, moje vášeň? Nebo předmět, kdo jsem. Nebo předmět žádné výmluvy, jak překonavát strach, pravá sexualita, milujeme peníze, sebeláska a další.

Najdi vášeň a živ se jí

První věc je uvědomnění, že se můžete živit tím, co vás baví. Nemusíte vědět, jak toho dokážete. Stačí dělat malé krůčky den za dnem a dřív nebo později toho docílíte. Jde jen o to vydržet. Co je lepší, dřít se v úmorné práci, i když dostanete almužnu anebo si postupně tvořit a budovat vaši budoucnost? A v přítomnosti být šťasní, protože děláte to, co vám dává smysl.

Vaši vášeň najdete třeba tak, že si položíte otázky: O čem se nejvíce bavíte se svými přáteli? Co si vyhledáváte na internetu? Co nejraději děláte?

Nejde jen o to, si na tyto otázky odpovědět. Ale také podniknout ty akční kroky a překonat právě tu zmiňovanou lenost a strach.

Takto si můžete plnit své sny den za dnem. Pak když se ohlédnete za rok, uvidíte, to, co já teď.

Začněte hned teď

Jak ale začít? Jak se posunout v životě dál? Co je to, co bychom měli změnit? Důležité je rozhodnutí, že chci něco změnit. Hodně lidí jen naříká, brble a hovno dělá. Nejsem moc zastánce přísloví, ale tohle mám ráda: žádný učený z nebe nespadl.

Kdo nic nedělá nic nepokazí. Ano, ale taky nic nemá, že?

Takže nejlepší je jakkoliv začít. I když neumíte to, co byste si přáli. Jsme jenom lidi a všichni se učíme a rosteme celý život. Proto tady jsme. Začněte od malých věcí, malých snů. Pak si můžete plnit ty velké.

Řekněte si v prvé řadě: Co chcete změnit? Co byste si rádi splnili? (třeba napsat článek, nebo jít s kámoškou na koncert, nebo změnit nějaký zažitý stereotyp, co vás vyčerpává, pustit se člověka, který vás stahuje dolů atd) Co jde udělat hned teď, aby se mi ulevilo?

Plňte si své sny

Já jsem si na tyhle otázky odpověděla nedávno. Díky tomu vzniklo v září moje první motivační setkání v Brně a následovala to pražské. Chtěla jsem to realizovat a už dlouho to byl můj sen. Tak jsem se do toho pustila. Byla jsem nervózní a vůbec bych nevěřila, že by někdo mohl přijít. Říkala jsem si ale, že pokud by přišel i jeden člověk, tak by to mělo smysl. Na konec se kapacita naplnila a já měla obrovskou radost.

motivacnisetkani

Setkání bylo úžasné. Neobvyklé prostředí čajovny tomu dodalo kouzlo. Mým záměrem je, aby se lidé uvolnili od všedních povinností, aby se cítili příjemně a také aby si dovolili to, co třeba doma nemohou. Také je pro mě důležitá komunikace, upřímnost, autenticita a přátelské chování. Lidi jsou často v křeči, bojí se bavit s druhými a projevit svoji osobnost. Stydí se, že si o nich někdo bude něco říkat.

Proto je vybízím, aby se chovali, tak jak se cítí a je to nesmírně důležité. Zjišťují, že je i něco víc, než jen zdrženlivost a držení se zpátky, z nějakého jejich naučeného přesvědčení o slušnosti, které má každý jiný.

Každý měl prostor říct, co cítí, kdykoliv chce a cokoliv chce. Ne jen když měl vymezený prostor. Komunikace, dotazy, pohoda, jídlo pití, dýmka a k tomu jako bonus motivace a praktická cvičení. Navíc se vždy přizpůsobím hostům a témata diskuse jsou vždy jiná a na míru. Prostě netradiční ve všech směrech a každý si najde své. Bavilo mě to a mám krásné odezvy.  Jaká odměna, když člověk překoná strach a jde do toho.

Pasivní příjmy v akci

Jednou něco vytvoříte a generuje vám to zisk. To je můj největší sen – docílit pasivních příjmů takových, aby mně pokryly životní potřeby. Proto také snaha mít svoji prosperující firmu.

To, co mi ten rok splněných přání přináší, se nedá popsat. Stačí opravdu jediný krok, rozhodnutí a už se vezete. Vše se spojuje a zapadá krásně do sebe. Potkala jsem online jednu úžasnou ženu, kterou obdivuji. Její nasazení, moudrost, pokoru, jinakost, a nejen tím mě neustále inspiruje. Děkuji Veronice Mašínové za její přátelství, podporu a zrealizování projektu Virtuální škola podnikatelské samostatnosti, kterého jsem součástí a právě dnes se otvírá věřejně.

skolapodnikatelskesamostatnosti

Takových lidí, kteří jsou součástí vaší cesty a podporujete se navzájem, takových si musíme vážit. A hlavně takoví by nás měli obklopovat. A já jsem za to nesmírně vděčná.

Tento projekt pomáhá začínajícím podnikatelům rozvíjet své znalosti na jejich cestě od úplného začátku. My všichni, co jsme součástí (děkuji všem lektorům :-)) předáváme své zkušenosti, které jsme sbírali hodně dlouho. Kdybych začínala znovu, jednoznačně toho využiju, protože by mi to ušetřilo mnoho času. A čas je naše nejcennější komodita.

Tím, že jsem vytvořila zatím dva online předměty: Úpravy videa v youtube editoru a Založení účtu u google a vytvoření webináře si buduji svůj pasivní příjem. Jednou vytvoříte a pak už jen sklízíte úrodu. Proto se zapojil i můj partner s předmětem Grafický desing pro byznys – jak na to s photoshoshopem. Připravujeme pro vás mnoho dalšího a také tam najdete spoustu inspirace zdarma.

Mám z toho všeho radost a proto jsem tento článěk chtěla napsat. Zelené nadpisy jako pocta škole samostatnosti a také pro mě osobně jako barva svobody.

Když se za ten rok ohlédnu zpátky, jsem nadšená a pyšná sama na sebe.

A co uděláte pro vaši změnu vy?

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře