MEDITACE 

Meditace na sebe navazují, doporučuji je dělat v tomto pořadí jak jsou očíslované pod sebou. Můžete si je dát všechny najednou, což vám zabere 15 minut anebo postupně, první meditaci třeba večer a další dvě ráno. Meditace můžete následně používat samostatně, kdykoliv budete mít potřebu na danou meditaci.

Když docílíte napojení na zdroj, může tento pocit být hodně dlouhotrvající až trvalý a nemusíte se již k meditacím vracet. Pokud cítíte potřebu znovu spojení obnovit, dělejte meditace tak často, jak potřebujete a jak vám je příjemné.

 1. Čistění mysli - Metoda Barevný kouř

krátká nahrávka na zklidnění myšlenek

 

Touto metodou začneme ještě před samotnými meditacemi. 

Doporučuji tuto metodu udělat nejlépe v době, kdy si můžete dovolit na chvíli zdřímnout, ať už večer před spaním, nebo po obědě, nebo kdykoliv během dne, kdy máte čas.

Když usnete, vyčistíte svoji mysl maximálně a ráno nebo po odpočinku můžete začít tvořit něco nového a pak pokračovat meditacemi s napojením na zdroj.

Je to účinná metoda, kde doslova vyčistíme svoji mysl od negativních, či neprospěšných myšlenek a na chvíli se zastavíme, uděláme si takovou tichou pauzu.

Já ji nahrála ve formě meditace, vy ji můžete ale praktikovat klidně i v bdělém stavu v hladině Beta. Záleží, jak komu vyhovuje.

Když si dáme tichou pauzu, získáváme flexibilitu v posunu a uvědomování si svých myšlenek, zaměříme svoji mysl z toho co nechceme, z venku dovnitř, na to co chceme. Když tuto dovednost rozvineme, můžeme si lépe uvědomovat své myšlenky a také snadněji ty negativní zastavit.

Tato metoda umožní naší mysli dělat si tzv. co chce, myslet si co chce - třeba i to, co nechceme, nebo to, že nechceme mít negativní myšlenky a nedaří se nám to…protože čím víc myslíme na to, na co nechceme, třeba, že nechceme mít negativní myšlenky, tím víc se to děje a nabaluje. 

Tím, že dovolíme mysli myslet volně, uvolníme tlak a negativní myšlenky najednou odejdou a nebudou mít takovou sílu.

Zároveň se naladíme na dech a přítomnost a odvedeme tak pozornost z našich myšlenek vědomě jinam.

Když se tuto metodu naučíte, tak ji můžete praktikovat kdykoliv, když cítíte přetlak negativních myšlenek, když vám není dobře, nebo kdykoliv před meditací pro větší uvolnění a vyčištění hlavy.

 

 2. Meditace - objevení zdroje

meditace pro objevení povznášejícího pocitu

 

V této meditaci se naučíš přesunout pozornost k sobě, do prostoru NIC, za myšlení a pocity. V tomto prostoru NIC je ale úplně všechno.

Když sledujeme proces uvědomění si nebo přesunu pozornosti zvenku dovnitř neboli objevování a napojování na zdroj, věci se vyvinou samy od sebe. 

Nemusíme se usilovně snažit spojit se se zdrojem, protože my jsme napojení stále, jenom o tom nevíme. Jednoduše pozorujeme a všímáme si, co se děje uvnitř a že se duchovní energie pohybuje směrem ke zdroji.

Ticho je v tomto procesu zásadním faktorem, protože spojení se zdrojem, s Já přesahuje mysl a fyzické tělo. 

Když ztišíte svoji mysl - oprostíte se od všeho co je venku, od starostí, materiálna a začnete si uvědomovat, že vaše problémy nejsou zas tak špatné, jak se zdají, a že některé z nich jsou maskované příležitosti.

Problémy nezmizí, ale uvidíte novou cestu, nový směr, nové nadechnutí a najednou vše velmi lehce zvládnete, už se tím nebudete tolik zabývat, protože ta víra vás utvrdí, že není třeba to donekonečna řešit a zabývat se tím. Obecně se stáváte mírumilovnějším a šťastnějším člověkem, který vysílá a přijímá pouze pozitivní energii. To je důvod, proč spojení se zdrojem tolik pomáhá snižovat stres a úzkost a přitahovat do vašeho života lepší věci.

 

Instrukce:

V Meditaci přicházejí odpovědi, inspirace, nápady a pocity nadšení, vzrušení, euforie.

Jednoduše přesuneš pozornost zpět k sobě, k neochvějné víře, která tam někde je a k pocitům, které jsou ti vlastní, akorát v dospělosti pod rouškou všech problémů jsou potlačené.

Záměr meditace je najít nabíjející pocit, pocit víry, či toho co tě baví a naplňuje. Není to pocit zvenčí - že až budeš mít peníze, tak budeš v pohodě, nebo až budu mít skvělého partnera, tak pak si budu užívat život.

Je to pocit, kdy jsi ve stavu vnitřní radosti či čisté lásky, třeba když se na tebe usměje miminko (tento pocit můžeš znát jako bezpodmínečnou lásku ke svému dítěti, ta láska je stále přítomná) nebo že se ti něco povedlo a jsi na sebe patřičně hrdý, na to, kdo jsi a co umíš, pocit, kdy oplýváš chutí do života, třeba když se na něco těšíš, nadšení že chceš něco udělat, třeba pro radost, nebo práci která tě baví, pocit, který vychází zevnitř…čistá radost, kde se od srdce upřímně směješ a čiší z tebe spokojenost, že jsi tady na tomto světě.

Pocit WOW, když ho najdeš, tak hned víš, že je to ono. Cítíš jemnou vibraci, jako když vypiješ nějaký energetizující nápoj, či kafe. Najednou máš plno elánu a chuti něco dělat.

Pokud se ti nepodaří tento pocit najít hned, vytrvej, s laskavostí k sobě, pokorně a s vírou, že tam někde je a že jej najdeš ve správný čas. Netlač na sebe, každý je v jiném rozpoložení a nic nejde na sílu, takže opakovaně zkoušej s lehkostí a pokorou.

Doporučuji před meditací odpovědět si na tyto otázky:

1. V co věříš?

2. Najdi jednu jedinou situaci, kdy ses cítil/a jako na koni nebo že ti patří svět, v co jsi tenkrát věřil/a? 

3. Co je to, co ti dělá dobře a nejspíš v životě neděláš? (nebo minimálně)

4. Jaké je tvé proč jít dál v životě, co tě žene?

 

3. Meditace - využití zdroje

meditace pro využití tvořivé síly ze zdroje

 

Meditace tě vede ze zdroje k uvědomění, že to co vychází ze zdroje - inspirace, motivace, myšlenky, nápady, nové pocity, činy to je to správné vedení pro tebe. Je to ta správná energie pro tvoření svého života. Poté se vše poskládá samo tak, jak má a nedře to. Najednou víš co máš dělat. To je cesta, kterou nejlépe jít.

Instrukce:

Do meditace vstupuješ s povznášejícím pocitem z předchozí meditace, kdy cítíš vibraci a sílu zdroje, kdy jsi napojen/a. Necháváš zde proudit novou energii a vyhlížíš nové vjemy, ať jsou jakékoliv. Klidně nemusí přijít NIC, i to je zpráva. Může znamenat uzemnění, uklidnění, vrácení se k sobě, pochopení, ztišení, rozjímání, čekání...

Po meditaci v běžné praxi:

Po meditaci se můžeš do tohoto stavu bytí dostat rychle i ve stavu Betu neboli v bdělém stavu. Představ si je, že jsi nad myšlenkami, nad pocity. Můžeš si to představit jako místo pár centimetrů nad svou hlavou, takový stálý bod, který tam je, vnímej to jako svůj zdroj jiných pocitů, které jsou jakoby nad tím vším, nad myšlenkami a starými pocity. Bod, který tě převyšuje. Táhne tě to jinam, z toho bodu vede provázek a táhne tě to výš, ke zdroji. Vyrovnává nás.

Tato metoda pomůže, když ti třeba nejde objevit i ten vnitřní pocit, tak si to můžeš takto představit, že ten zdroj je nad tebou, převyšuje tě a vysílá jiné pocity směrem do tvého těla, mysli a vyživuje tě, dosycuje tvoje nitro. Stačí jenom chvilka. Jsi nad tím vším, jsi vědomým bytím. Tvoje myšlenky toto nemohou ovlivnit, protože to vychází odjinud.Takto tomu můžeš i snadno uvěřit a lépe se ti s tím může pracovat.

-

Nemusíš radikálně měnit svoji stávající situaci, nebo ihned řešit problémy. Jde jen o to, že se na ně díváme s jinou, změněnou energií a vibrací a přistupujeme k nim takto. Cítíme lehkost, jsme nad věcí a tím pádem nemají na nás takovy vliv, už jim nedáváme takovou pozornost, víme že je vše v pořádku a že vše zvládneme. Pamatujme máme svoji víru.

Problémy stále jsou, ale my už máme tu sílu jít dál, zvládneme je emočně a energeticky ustát. Vysíláme ven jinou energii a věříme, víme, že to dopadne dobře, kultivujeme tu energii, nás a všechno kolem. Díky této energii se něco změní, nevíme sice kdy a jak, ale víme, že to bude dobré. Prostě jednoduše poodstoupíme od toho co se děje, uvolníme energii, vrátíme se k sobě, a necháme to být, necháme to, ať se o to vesmír postará a nějak se to poskládá samo. Zdroj kultivuje nás a vše okolo.

 

Meditace bohužel nejdou zatím stáhnout, protože aplikace Soundcloud to neumožní, pokud nejsou veřejné.

Přemýšlím o jiném řešení, abyste je mohly poslouchat i offline. Zatím to ale bohužel není možné, děkuji za pochopení. Do budoucna plánuji vlastní aplikaci, kde budou meditace také offline k poslechu, ale stažení už nebudu umožňovat z důvodu, že jich tam bude hodně. Prosím tedy o to, abyste se naučili meditace poslouchat takto, a ne je stahovat do PC, kde zabírají místo a hlavně i vzhledem k autorským právům. 

Budu ráda, když mi zde necháš komentář, jak se ti meditace a celý program ZDROJOVKA líbí. Co ti tento program přinesl? Jaké to je napojit se na zdroj a využívat jej? Nebo máš něco jiného na srdci..?

Je to to málo co mi můžeš vrátit...

Pokud přeci jenom chceš napsat zprávu soukromě napiš mi na email [email protected]

Všem moc děkuji. Mám vás ráda ❤️Růžena

  1. Hana napsal:

    Zdravím Růženko. Moc děkuji za zdrojovku. Meditace pěkné. Při té druhé jsem cítila takové vnitřní chvění. S pozdravem Hanka.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.