Více o Andrejce a Danielovi se dozvíte:

na jejich webu Black Kale

nebo články, tipy a recepty pro zdravý životní styl si přečtěte na jejich  úžasném blogu RawmanRawwoman

Příběh o uskutečnění jejich snu můžete shlédnout

v tomto videu.

A jaký je vlastně příběh Black Kale s.r.o.?

FreshCelá cesta Black Kale začala asi v roce 2011, kdy jsme já (Daniel Škubal) a spoluzakladatelka Andrea Bitomská ještě pracovali v mezinárodních korporacích. Díky čtením motivačních knih a časopisů o úspěšných lidech jsme se poměrně rychle ve společnostech vypracovali na vysoké pozice a začali hledat další cesty, jak se v životě posunout. Jelikož jsme oba dychtili po životě za hranicemi, chtěl jsem nejlépe skloubit kariéru v ČR se zahraničím – tedy pracovat pro firmu v ČR s místem výkonu v zahraničí. I přesto, že jsem se dostal do talentového manažerského programu, jehož výsledkem měla být exekutivní pozice v zahraničí, vycestovat se mi ani tak nepovedlo. Mezitím Andrea již svou kariéru v ČR ukončila a vyjela sama hledat životní inspiraci a zkušenosti do Irska, kde žila v rodině, která se pro ni stala inspirací a to hlavně v oblasti zdravého životního stylu. Po jejím návratu jsme se rozhodli už neotálet, nečekat na podnět nebo rozhodnutí od někoho jiného a vydali jsme se do zahraničí společně po vlastní ose. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, ale zároveň také klíčový bod, který nám pomohl si uvědomit, že už nechceme být pouze nástrojem v rozhodování, ale chceme si svůj život řídit sami.

Zlomový bod číslo 2

Motivační literatura a celkové přehodnocení našich životů nás posunulo i co se týče kariéry a s rozhodnutím vyjet po téměř 3 letech práce do Kanady nás spojovala i představa, nechat se v Kanadě inspirovat a začít po návratu s podnikáním. S touto myšlenkou jsem (Daniel) si však hrál už dříve, ale nechal jsem ji ještě pro tuto příležitost odležet.

Rozhodl jsem se hledat pozici v něčem, co mi bude užitečné v podnikání a bude mě zároveň bavit. Protože miluji sport a zdravý životní styl, rozhodl jsem se dát všechnu energii na to, abych mohl pracovat v obchodním oddělení pro mezinárodní fitness korporaci. Andrea, jejíž vášní byl také zdravý životní styl, spolu s touhou poznat trend poslední doby (Paleo Dieta a živá neboli syrová strava), se kterou se již setkala právě v Irsku. Protože si chtěla své znalosti prohlubovat a hlavně praktikovat, hledala si uplatnění v raw food restauracích. Cesta nebyla jednoduchá, ale oba jsme během několika týdnů začali v našich vysněných místech pracovat. A to byl zlomový bod číslo 2.

Po skoro ročním pobytu v Kanadě a měsíční pracovní dovolené na Bali, který nám zase rozšířil obzor o něco více, ale tentokrát na opačném kontinentu jsme se již domů do ČR vraceli s myšlenkou na podnikání. Během té doby, kdy jsme opustili svou zónu pohodlí v České republice, věnovali jsme pozornost sami sobě a našli to, co někteří hledají celý život.

V souvislosti se sportem a zdravým životním stylem nás nejvíce pohltil fenomén raw food syrová strava, který není pouhou dietou, jak si mnozí myslí, ale je to doslova životní styl. Vlastními zkušenostmi a sebevzděláváním ve svých 28 (Andrea) a 29 (Daniel) letech zjistili, že člověk na rostlinné stravě může nejen vést běžný život, ale hlavně cítit se a vypadat mladě a dělat nejrůznější sporty. Spolu se syrovou stravou začali také pít organické ovocné a zeleninové nápoje.  Rostlinnou stravou a pitím organických nápojů se každý náš den stal daleko vitálnějším, aktivnějším a plnohodnotnějším. Vstáváme v 5 ráno bez budíku, sportujeme téměř každý den, věnujeme se současně několika projektům a dá se říct, že naše tělo neví, co to je únava a nemoc. Doslova nás fascinuje, jaký vliv má na život opravdu to, co jíme a pijeme.

 Založení společnosti Black Kale s.r.o.

danielpodjpgAbychom mohli sdílet tyto poznatky a pomáhat druhým, rozhodli jsme se ještě před zahájením podnikání v roce 2014 založit blog RawmanRawoman, který funguje nejen jako zdroj informací o raw food z pohledu muže a ženy, ale i jako raw food poradna. O několik měsíců později se ukázalo, že právě osobní zkušenost s rostlinnou stravou a blogováním nás navedla k založení společnosti Black Kale s.r.o. v roce 2015.

 Protože v České republice chybí již zmíněné organické ovocné a zeleninové nápoje, vystoupit s řadou Virgin Cold Pressed Juice (panenské nápoje lisované za studena) pro nás byla jasná volba. Tímto rozhodnutím jsme se stali prvními výrobci Virgin Cold Pressed nápojů na českém trhu.

            ,,Chceme, aby si lidé uvědomili, že mají zodpovědnost za své zdraví a je v jejich zájmu o ně pečovat. Naše Virgin Cold Pressed Juicy jsou vyrobeny tak, aby pomohly každému se zastavit a zkusit jeden den jinak. Zdravěji, lehčeji, svěžeji, snadněji, s větší energií a dobrým pocitem. Našim cílem je změnit zaběhnuté pořádky v souvislosti s konvenční stravou a vyzdvihnout prospěšnost produktů rostlinného původu.”

Dzusy

 A proč zrovna Black Kale s.r.o.?

Black Kale, v českém překladu černá kapusta. Je to druh lisové zeleniny původem z Itálie (cavolo nero), který patří mezi nejkvalitnější listovou zeleninu vůbec. V České republice není příliš známý a nám se poštěstilo tento druh kapusty paradoxně poprvé poznat při pobytu v Kanadě. Díky nutričním hodnotám, výborné chuti a jeho všestrannému použití (saláty, koktejly, juicy, krekry, wrapy, polévky), se pro nás stala listovou zeleninou, kterou jsme měli denně na talíři. Black Kale tak považujeme za symbol syrové rostlinné stravy a zdravého životního stylu, který jsme zakusili v Kanadě. A s hrdostí pod tímto názvem vystupujeme.

Co říkáte na moje hosty?