Psychické příčiny nemocí, jejich řešení + starověká technika pro léčbu stresu

Jako poděkování za přízeň a také fanouškům na fcb, kde je vás už přes 10 tisíc a na instagramu přes 2tis. WOW moc děkuji. Jsem se rozhodla uveřejnit psychické příčiny nemocí podle Louisy L. Hay, z kterých můžete nasávat základní informace o vaší nemoci, pokud nějakou máte. Na konci článku ke stažení.

Informace má velkou váhu na naši mysl i tělo

Každá nemoc vychází z nějaké informace, většinou nepříjemné nebo pro nás těžko stravitelné, která se následně projeví do pocitu, opět nepříjemného nebo negativního charakteru a ten se projeví fyzicky na našem těle. Tyto pocity se mohou opakovat a vracet, takto mimochodem vzniká stres, deprese, syndrom vyhoření atd. Následně se prohlubují a vznikají závažné a chronické nemoci.

Pokud se cítíte v nějaké životní oblasti (vztahy, práce, peníze, úspěch) ne příliš dobře, promítá se to na našem těle. Vše souvisí se vším. Naše tělesná nepohoda má vliv na naši psychiku a zdraví. Podle toho, jak pracuje naše tělo i naše orgány, můžeme vyhodnocovat v jakých pocitech se právě nacházíme.

Tomuto stavu se říká somatizace

Somatizace je jinými slovy zhmotnění emočního stavu někde v našem těle.

Vyjádření psychosomatičky Jarmily Klímové (rozhovor s ní najdete zde) v jednom časopise o jednom pacientovi, cituji:

„Když je nám předkládána nějaká myšlenka, která se jeví jako opodstatněná, vyargumentovaná, tak máme tendenci v ní věřit. Věříme, že rakovina nese smrt, tak na ni umíráme. Věříme, že stres nám ničí imunitu, tak přesto že se mu neumíme bránit nebo právě proto, že se mu neumíme bránit, tak si necháváme ničit imunitu.

Jestliže nám někdo řekne, že každá šestá žena dostane rakovinu prsu, tak ji prostě dostane, protože to přeci říkali v televizi.

Pokud by se mě někdo zeptal, jak si mohu být tak jistá, tak mu můžu předložit příklad, který asi hovoří za všechno. Měli jsme klienta, kterému diagnostikovali nejdříve v jedné pražské nemocnici a potom také v jisté okresní nemocnici závažné onkologické onemocnění s jasnou diagnózou dožití v délce tří měsíců. Něco ve smyslu – pane, už si nekupujte dlouhohrající desku. A protože to byl poslušný občan, tak náležitě uspořádal veškeré své věci, aby zabezpečil svou pozůstalost a za tři měsíce zemřel. Pitevní nález pak ukázal, že byl zcela zdráv.“

Poznatky od léčitele

Ještě chci posdílet myšlenky, které mi sdělil bohužel již zesnulý léčitel Vladimír Kafka, s kterým jsem publikovala rozhovor a který měl za sebou pěknou řádku uzdravených klientů z rakoviny posledního stádia.

Pokud nás již postihne nemoc, měli bychom se podívat proč s námi je a co nám říká. Pak ji přijmout jako součást nás a milovat ji. Dát si dostatečnou pozornost a vědět, že je o nás postaráno.

O rakovině tvrdil, že není smrtelná a že je způsobena nejčastěji tím, že sami sobě nevěnujeme dostatečnou pozornost a přehnaně se staráme o druhé lidi nebo je místo sebe máme na prvním místě.

Chemie způsobuje nemoci nebo již samotná tato informace

Poslední dobou si dávám velmi pozor na chemii. Nedávno nám majitel bytu silikonoval záchod, protože se kymácel. Nevěřila jsem, jak šílený to byl smrad několik dní. Okamžitě mně rozbolela hlava, propukla rýmy, slzely a štípaly mně oči a dokonce mi tekla z nosu krev. Taková síla to byla. To stejné jsem zažívala při úklidu.

Jakákoliv chcemie tedy vyvolává reakci v našem těle a je špatně stravitelná. Častým vystavováním si nabíháte na pozdější závažné nemoci.

Já kompletně přecházím na prostředky bez chemie, ať jsou to kosmetické výrobky jako je šampon zn.Urtekram, sprcháč, krémy, deodoranty zn.Biorythme až na čističe domácnosti zn.Chistee. To stejné s jídlem, dávám si pozor, co do sebe dostávám za potraviny.

Obecné řešení – mám se rád

Pokud tedy cítíte začínající nepohodlí v jakékoliv oblasti, je třeba se opečovat tak, aby nepohodlí zmizelo. Někdy stačí si vědomě odpočinout – společně s meditací, vrátit pozornost sám k sobě, dopřát si klid a věnovat se svým potřebám. Mít se tzv. rád a myslet na sebe. To je velmi silný lék na to, aby vaše nepříjemné pocity správně odezněly a neprohlubovaly se. Tak zabráníte projevení psychické i fyzické nemoci.

Víra tvá tě uzdraví

Z vlastní zkušeností vím, jak je důležitá k uzdravení víra. Když jsem měla nemoc vertigo (balanční nemoc vycházející z pocitu zhroucení a ztráty smyslu života) a ochrnula na půlku těla, používala jsem vlastní metodu Zrcadlo času v hluboké meditaci, a ruku v ruce jsem věřila, že už jsem zdravá.

Něco ve smyslu placeba. Když vám dají prášek (který je třeba jen na oko – bonbón) a vy si myslíte, že vám pomůže, protože věříte doktorovi nebo dané osobě, která vám jej dala, tak vám prostě pomůže, aniž by to byl účinný lék.

Takto to můžete praktikovat jakkoliv, s čímkoliv, čemu vy sami uvěříte. Já například ve vězení pila vodu, kterou jsem si představovala jako energii, která harmonizovala celé moje tělo. Byla jsem zesláblá, protože jsem nemohla jíst po mém šoku uvěznění. velmi mi topomáhalo, protože jsem se cítila silnější.

Můžete si představit cokoliv, třeba že sníte česnek nebo vypijete nějaký čaj. Když tomu uvěříte, tak vám to jednoduše pomůže.

Japonská technika k léčení stresu

Japonská technika funguje okamžitě k redukci stresu, během 2-5 minut a potřebujete k tomu jenom své ruce. Starověké léčebné metody sdílejí víru, že k uzdravení je důležitá naše energie, která vyvažuje a harmonizuje naše tělo.

Tato starověká japonská technika využívá léčbu ​​pomocí akupresurních bodů. Je velmi jednoduchá, krátká, velmi efektivní a účinná do 5 minut od provedení. Má široké využití. Docílit s ní můžete doslova zázraky a zlepšení své pozitivní vibrace, kterou vysíláte do prostoru. Poslouží vám dobře ke snížení hněvu, rozhořčení, deprese, stresových symptomů, napětí a tlaku, k odstranění bolesti svalů, nespavosti, bolesti hlavy.

Masíruj své prsty

Každý z prstů v naší ruce představuje jiný druh emocí nebo pocitu a je propojen s našimi orgány. Masírováním daných prstů docílíte téměř okamžitého zlepšení.

Palec – pomáhá odstranit emoce, jako jsou starosti, úzkost, deprese, neklid (orgány slezina a žaludek). Masírováním palce si ulevíte od bolesti břicha, bolesti hlavy, problémů s pokožkou, přehnanou nervozitou, napětím.

Ukazováček – vám pomůže bojovat se svými obavami a strachy, zmateností – ztráta smyslu života, zklamání, pocitem selhání (orgány močový měchýř a ledviny) Masírováním ukázováčku si pomůžete od bolesti svalů, zad, zubů, ale i s problémy s trávením

Prostředníček – vám pomůže zmírnit pocity zuřivosti, hořkosti, hněvu, nerozhodnosti, podrážděnosti (orgány játra a žlučník) Masírováním prostředníčku si ulevíte od bolesti spojené s menstruací, zrakových potížů, únavy, migrén, bolesti hlavy v čelní oblasti a problémy s krevním oběhem.

Prsteníček – vám pomůže s pocity spojené s melancholií, smutkem, strach z odmítnutí, negativitou, zármutkem (orgány tlusté střevo a plíce). Masirováním prsteníčku si ulevíte od bolesti hučení v uších, respiračních potížích, astmatem, kožních onemocnění, a potíže s trávením.

Malíček – vám pomůže zmírnit stres, nervozitu, napětí a tlaku, pocity méněcennosti a nízkého sebevědomí. Zvyšuje tak váš optimismus, sebeúctu a sebevědomí (orgány srdce a tenké střevo). Masírování malíčku pomáhá při srdečních onemocnění, bolesti v krku, nafouklém břichu, problémy s kostmi.

Cílem masírování prstů je vyrovnat naši špatnou energii v našem těle, což způsobí okamžitou úlevu a to, že se budeme cítit mnohem lépe.

Jak se provádí:

Začněte tím, že uchopíte svůj palec druhou rukou a jakoby ho do ruky zabalíte – obtočíte ruku kolem palce. Takto postupně vystřídáte všechny prsty. Držte každý prst sevřeně (slaběji či silněji, jak je komu příjemné) po dobu jedné až dvou minut. Počkejte, dokud neucítíte puls, to je znamení, že to funguje.

Chcete-li se více uvolnit, zrelaxovat a nabít energii, masírujte nepatrným tlakem druhým palcem vaši dlaň uprostřed po dobu zhruba jedné minuty. Takto harmonizujete vaše pocity.

Tuto techniku můžete praktikovat klidně několikrát denně nebo každý den. Vaše energie se promění a pomůže vám tak se lépe vypořádat se stresem a dalšími nepříjemnými pocity.

Psychické problémy, příčina a řešení

Zde jsem vypsala výcuc nemocí, na které jsem dostávala dotazy, zbytek  si stáhněte do PC (odpovědi na spoustu nemocí, příčiny a řešení) jako pdf-1pdf -2.

ALERGIE, OSLABENÁ IMUNITA

Příčina: Vnitřní pláč a křik, nesoulad v rodině i v minulých generací, obvykle hrubost otce k matce, neschopnost se bránit, pocit bezbrannosti, přesvědčení o vlastní bezvýznamnosti, pocit viny, snaha strhnout nevědomě pozornost na sebe, stará bolestná vzpomínka…

Co dělat: Přijmout názor druhého, ale nepotlačovat vnitřně svůj, milovat, být otevřený, přístupný, naučit se bránit, nenechat se využívat, ničit, dávat lásku, nevysílat zlobu a nenávist. Žít.

SENNÁ RÝMA, ALERGIE

Příčina: Návaly emocí, strach z důležitých událostí. Představa o perzekuci. Skryté pocity viny. Na koho jsem vlastně alergický/á? Ke komu skrývám zlost? Odmítání vlastní síly. Problém s otcovskou autoritou, neschopnost či nemožnost se vzepřít (v dětství).

Co dělat: Jsem v bezpečí, jsem v jednotě s celým životem. Umím prosadit svá přání. Nebojím se. Jsem svým pánem/paní. Umím říct, co mě štve i si to vyříkat s druhými.

ANGÍNA

Příčina: Člověk se neumí sám prosadit, neumí prosadit své potřeby, chtěl by něco říct, křičet to do světa, vysvětlit druhým své pocity křivdy, ale raději ze strachu či pocitu bezmocnosti polkne a mlčí nebo se v afektu, ale bez nějakého významu, brání. Potlačované emoce. Strach, nerozvíjená tvořivost. Falešný postoj, že je „vše v pořádku“.

Co dělat: Žádat v klidu a s lehkostí druhé o to, co potřebuji. Nebát se říci svůj názor, nebát se odmítnutí. Přiznat si skutečné problémy, bolest, vnitřní křik.

BOLEST HLAVY

Příčina: Naštvanost, potlačené myšlenky, nevyřčená slova. Neochota podléhat vedení. Podceňování a kritizování sebe sama. Strach. Mám toho nad hlavu, mám toho dost.

Co dělat: Pokud mě něco trápí, snažím se to vyjádřit, nikoli zlostným způsobem, ale věcným. Podlehnout proudu života a nechat se vést. Věřit sobě a svým schopnostem.

MIGRÉNA

Příčina: Neochota podléhat vedení. Člověk se snaží odolávat proudu živata. Strach ze sexu, ze sexuálního života. Sexuální napětí. Naštvanost, nevyřčená slova, nadávky. Potlačený vztek. Odpor k autoritě. Vnitřní touha se vzepřít. Agrese vůči autoritě. Vysoký krevní tlak u matky v těhotenství.

Co dělat: Podvoluji se proudu života a umožňuji mu, aby mi dal vše, co potřebuji. Život tu je pro mne. Vím, co mě štve a umím se s tím vypořádat. Dokážu se vzepřít a vyjádřit svá přání a názory. Nebojím se, žádný člověk není „mým pánem“.

CUKROVKA

Příčina: Velká touha a potřeba ovládat, hluboký smutek, chuť na něco sladkého, co už je dávno pryč, neuskutečněné touhy. Je spojena s touhou po tom, co by bývalo v minulosti mohlo být a co by mohlo nastat, kdybychom se zachovali jiným způsobem. Je to stav nepociťované lásky. Děti, které stále poslouchají nářky svých rodičů, kteří jim překládají každodenní strachy a úzkosti, nakonec mohou onemocnět cukrovkou, protože vnímají svět jako něco nebezpečného. Kde život už nenabízí nic „sladkého“. Cukrovka může také znamenat silnou touhu ovládat druhé lidi a tím mít více svět pod kontrolou. Většinou se jedná o děti nebo příbuzné, které toužíme ovládat. V neposlední řadě je cukrovka spojena se zármutkem, životem plným starostí, stresu, velkých obav, co bude dál. Neposkytujeme lásku sami sobě a tak trpíme nedostatkem sladkého života.

Co dělat: Hledat radost každý den v každém okamžiku. Nechat některým věcem volný průběh. Máte sami sebe dostatečně rádi? Netrpíte pocitem méněcennosti? Umíte lásku dávat a přijímat? Cítíte ve svém životě dostatek lásky? Máte pocit, že jste milováni? Umíte odpouštět sami sobě i ostatním? Zlobíte se na svět kolem sebe? Myslíte pozitivně? Afirmace pro léčbu: „Užívám si života a jeho krásných a sladkých chvil. Vnímám, co krásného a radostného mi život přináší.“

HOREČKA

Příčina: Pocity hněvu, užírání se zlostí, naštvanost, vztek. Vnitřní boj.

Co dělat: Snažit se přijmout do svého srdce mír, lásku, radost. Vyjadřovat mír, klid a radost. Být v míru, klidu a radosti.

CHŘIPKA

Příčina: Reakce na negativní názory a postoje ve společnosti, strach, víra ve statistiky. Víra v předsudky. Omezování. Vliv ostatních, především negací a strachu. Vyděšenost a strach, co by se mohlo stát.

Co dělat: Předsudky na mne nemají moc. Osvobozuji se od všech omezení, vlivů, předsudků a názorů. Věřím v lásku.

KAŠEL

Příčina: Snaha křičet do světa: „Všímejte si mě, poslouchejte mě!“ Strach přijímat život naplno, se vším všudy. Snažit se upoutat na sebe pozornost: „Já jsem taky důležitý, vidíte mne?“

Co dělat: Uvidět, že si mě ostatní všímají, že jsem pro ně důležitý, že jsem součástí velkého cyklu života. Zapojit se do různých aktivit, být nápomocný, nezaměřovat se jen na sebe.

KRČNÍ PÁTEŘ

Příčina: Nepřizpůsobivost, člověk se neohlíží, nedívá se kolem.

Co dělat: Podívat se na problémy z jiného úhlu, z pohledu druhých lidí. Nejít zarytě, bezhlavě jen za svým.

KŘEČOVÉ ŽÍLY

Příčina: Setrvání v situaci, která člověk nevyhovuje. Není odvaha. Pocit přepracování a přetížení.

Co dělat: Prosadit pravdu a žít s radostí, milovat život a svobodně jím proudit.

LEDVINY, PROBLÉMY, ZÁNĚT

Příčina: Pocit nadměrné kritiky, nespokojenosti, neúspěchu, bezmocnosti, hanby, odstrčení, neschopnosti… Střípky událostí, které naštvaly, nerozpuštěný vztek. U dospělého jedince jde čistě o „reakce malého dítěte“.

Co dělat: Opouštím minulost. Říct, co mě trápí těm, kterých se to týká, najít něco, co mi bude dělat dobře, získat zpátky svou jistotu. Nebojím se minulost oplakat, nepláču jen uvnitř. To, že na mne někdo křičí neznamená, že jsem špatný já, problém má ten druhý, protože nezvládá své emoce.

ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST, MOČOVÉ TRUBICE

Příčina: Úzkost. Lpění na starých názorech. Strach z uvolnění. Skryté slzy a smutek. Člověk vnitřně trpí a volá o pomoc, obviňuje ostatní. Ukřivděnost, pocity křivdy, většinou v souvislosti s opačným pohlavím (partnerství). Vnitnří pláč, člověk je navenek silný, naštvaný, nepřipustí si, že se trápí, ale uvnitř vlastně pláče.

Co dělat: Dokáži se snadno zbavit všeho starého, nejsou na mne již žádné nánosy minulosti, když pláču, vím proč. Pokud se mi něco nelíbí, dokážu se ozvat nebo udělat změnu. Přiznat si vnitřní smutek, bolest, ublížení a pláč, vědomě jej vypustit.

NACHLAZENÍ

Příčina: Stahování se do sebe, touha uniknout, duševní křeče, pocit a touha „nechte mě všichni být!“

Co dělat: Uvědomit si, že Láska mě může ochránit, uvolnit se a otevřít se ostatním, přiznat své slabosti a touhy, hledat pocit jistoty.

OČI

Příčina: Jak se díváme na svůj život? Bojíme se přítomnosti, blízké budoucnosti nebo vzdálené budoucnosti? Na co se bojíme podívat?

Poruchy spojené s očima jsou následkem rozporu mezi tím, co okolo sebe vidíme, a tím, co bychom si přáli vidět a prožívat. Nejvíce je to znatelné u dětí. Ty, které trpí problémy se zrakem, většinou nechtějí vidět hádky rodičů nebo konflikty mezi tím, co musí prožívat, a tím, o čem sní. Oči přestanou chtít vidět to negativní a pochmurné, co nás trápí. Například krátkozrakost je problém vidět svou blízkou budoucnost. Nevíme si rady a bojíme se, jak budeme žít dnes a zítra.

Co dělat: Začněte se soustředit na hezké věci kolem vás. Dívejte se na to, co vás těší, co máte rádi a prožívejte s tím spojené emoce. Snažte se pravdivě vidět a vyhodnocovat přicházející události a dívat se na vše z nadhledu. Vyhodnocujte situace spíše v pozitivním měřítku a na všem hledejte ten pozitivní rámec.

PÁLENÍ ŽÁHY, PÁLENÍ JAZYKA

Příčina: Veliký strach, svíravé pocity strachu a bezmoci. Strach něco říct, ozvat se, sjednat si ve svém životě pořádek. Hořkost na jazyku. Vyřknuté kletby, zlá slova, ublížení slovem. Ublížit někomu „zlým jazykem.“

Co dělat: Začít zase volně a naplno dýchat. Přijmout pocit, že jsem v bezpečí. Důvěřovat procesu života. Nebát se říci věci, které v sobě dusím. Vyplivnout hořká sousta a najít něco „sladkého“. Omluvit se za zlá slova. Poprosit o odpuštění.

PLÍSNĚ

Příčina: Převládají ustrnulé názory, neochota zbavit se minulosti a navyklých postojů, minulost je natolik „důležitá“, že zcela ovládá přítomnost a zasahuje do ní.

Co dělat: Pustit minulost a staré upjaté myšlení, vyzkoušet nové životní postoje a názory.

RAKOVINA

Příčina: Člověk se cítí zraněný, vnímá mnoho hlubokých ran, kterých se neumí zbavit, dlouhodobě a zatvrzele cosi odmítá, skrytá tajemství, zármutek, který užírá jeho vlastní já. Nosí si břemeno a pocit, že téměř nic nemá smysl.

Co dělat: Láskyplně odpouštím, zbavuji se minulosti, přestávám lpět na starých názorech a křivdách, naplňuji svůj život radostí. Obracím se. Začínám znovu. Odpouštím sobě, druhým a žádám o odpuštění i ostatní. Svěřuji se životu – Bohu.

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

Příčina: Pocity oběti, nespokojenost, nejrůznější překážky v životě, které člověka omezují a nejdou překonat, člověk má příliš naloženo, nadměrná zátěž, příliš mnoho úkolů, pocit, že to člověk musí udělat, i když nechce, a z toho vzniklé protichůdné pocity povinnosti a oběti.

Co dělat: Dokáži si sjednat ve svých věcech pořádek, umím se postavit, nejsem oběť, dělám to z vlastního rozhodnutí, některé překážky jdou překonat, s jinými se umím smířit ve smyslu život běží.

ZÁCPA

Příčina: Chybí ochota a touha zbavit se starých představ, názorů a postojů, uvíznutí v minulých událostech, zlost, naštvanost až zuřivost. Ztuhlost ve všech projevech. Neochota něco změnit. Pevné stání si za svým, aniž by člověk dokázal přijmout jiné názory či postoje.

Co dělat: Měním své postoje, na kterých urputně lpím, anebo dokáži jen pokrčit rameny, volně vypouštím vše, co mě trápí. Raduji se z maličkostí.

ŽALUDEK, ŽALUDEČNÍ VŘEDY

Příčina: Užírání se vlastní nedostatečností, strach, úzkost, sevřenost, komplexy méněcennosti, odpor k životu, zášť, zahořklost. Pevné přesvědčování, že člověk za nic nestojí, že je k ničemu, obavy z života, z vlastních chyb. Až nezdravá touha potěšit druhé. Touha za úspěchem, zajetí v rámci vlastního ega jsem někdo, protože umím…, pod kterým se ale skrývají hluboké komplexy méněcennosti.

Co dělat: Přijímám se i s vlastními chybami, jsou lidé, kteří mě mají rádi. Stojí za to žít. Nejsem nijak víc důležitý než druzí. Jsem součást všeho. Každý umí něco.

Můžete také vyzkoušet převratnou metodu Zrcadlo času, která dokáže léčit i závažné nemoci. Tuto metodu využívali v dřívějších dobách indiáni a používá se i v západní medicíně na léčbu zhoubných nádorů. Více o metodě se můžete dozvědět na živých meditačních setkání Přepiš svoji mysl, pouze tento rok, už jen pár míst v Brně a Bratislavě.

Růžena Nekudová
Je vášnivá propagátorka meditací, zároveň i Buddhist Meditation Teacher. Svými meditacemi pomáhá lidem dosáhnout jejich vnitřního klidu. Ukazuje jim, že meditace jsou pro všechny bez rozdílu a že pozornost směřovaná sobě dovnitř má velký přesah do vnějšího světa pro zkvalitnění života ve všech oblastech.
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar a převratné metody Zrcadlo času, které pomáhá plnit své sny již tisícům lidí.
Více o Růženě najdete ZDE
Komentáře