Kurz Podnikání z pláže mění životy

Na začátku byla jen myšlenka, chci od života víc. Nějaká touha dělat věci, co mě naplňují a co mají pro mě smysl. I když jsem v podnikání už dlouho, v podstatě od svých 20 let, tak to, co se děje teď, jsem opravdu nezažila.  Ta vlna energie, to poznání toho, že přesně tohle je to pravé.

Dřív jsem měla pocit, že cokoliv řeknu, jakýkoliv můj názor, nikoho nezajímá, že mluvím nesmysly. Připadala jsem si, že mně nikdo nerozumí. Nemohla jsem najít ty správné lidi, kteří by mně naslouchali.

Znáte ten pocit???

Ale vše se změnilo, díky za to. Mám teď kolem sebe lidi, s kterými se podporujeme a myslíme to opravdu upřímně.  To je k nezaplacení.

První a nejdůležitější věcí totiž je, poznat sám sebe. Kdo jste, co chcete dělat, kým se případně chcete stát. Jaké jsou vaše sny.

Druhá věc je, jít si za tím. Ať si říká, kdo chce, co chce, dělejte to, co je vaše vášeň. Vydržet u toho a nikdy se nevzdat, i přes vnitřní pochyby, které nastanou. Jedině tak můžete vyhrát sami nad sebou a posunout se dál k vysněnému cíli.

Já se posunula hodně daleko, ať už v podnikání, napsala jsem svůj první naučný ebook, tak především jako osobnost. Vyrostla jsem o 1000 procent.

Jsem na sebe pyšná, musím se pochválit. 🙂

Co tomu všechno předcházelo???

Především moje cesta do UK, cesta poznání, kdo jsem, co chci dělat a nebát se to dělat, i přes všechny výkřiky, které vaše okolí většinou má.

Dále jedna pro mě hodně důležitá žena: Stáňa Mrázková – moje bohatá sestra 🙂

Jedna důležitá knihaPodnikání z pláže

Jeden nejdůležitější kurz: Podnikání z pláže,  aneb najdi své téma podnikání, postav si svůj web sama a vydělávej online

Díky kurzu jsem to celé, myslím svůj web, blog, ebook zdarma, ebook Nekopíruj kopie, jsi originál, vytvořila úplně sama. Hlavní pro mě je: mám svůj vlastní prostor, říkat a psát co chci, co mám na srdci, s čím sympatizuji, co mě baví a ostatním tak předávat mé životní zkušenosti a pomoci spoustě lidem. K tomu navíc úžasné ohlasy mých čtenářů, kteří se mnou sympatizují a dodávají mně další chuť psát a chci za ně samozřejmě moc poděkovat.

Vyvrcholením kurzu byl společný workshop a následně párty v Praze, kde se sešlo kolem 50 lidí.

podnikání z pláže
Hned při vstupu jsme dostali jmenovky a kokos na uvítanou. Seděli jsme v kruhu, což nesmírně odlehčilo atmosféru klasického workshopu, a vše bylo mnohem uvolněnější.

podnikání z pláže 1

První samozřejmě mluvila Stáňa Mrázková, kdo ji nezná je to expertka na online marketing a podnikání z pláže. Nechci zde popisovat celý workshop, nebo dělat nějakou reklamu, ale můj pohled na tyto lidi, jak jsem je poznala, jací jsou a co za cenné informace jsem si odnesla.

Stáňa je nesmírně skromná osoba. Nejradši by se rozdala všem. Všem by chtěla vyhovět, a pokud to nejde (což je logické, když například v kurzu má cca 700 lidí) tak se cítí trochu provinile a přemýšlí, jak dál by mohla ostatním pomoci. Vždy se snaží dávat lidem něco navíc, takže tentokrát k živému setkání jsme dostali rozšířenou členskou sekci se všemi informacemi z workshopu. Je vysoce inteligentní, inspirativní a sympatická osoba, to pozná každý 🙂

Ale jak jsem ji poznala já, nesmělá a přitom přátelská, klidná a přitom zábavná, skromná a přitom velkorysá. Taková žena dokáže změnit nejeden život. Mé velké díky patří jí a troufnu si říct, že mi opravdu přirostla k srdci.

podnikání z pláže 2

Druhým přednášejícím byl Martin Kalina, moje krevní skupina 🙂 autor projektu z nuly na sto.

Naprosto pohodovej, výřečnej týpek. Cítila jsem hodně společného. Na první pohled může vypadat namistrovaně, tak jak na hodně lidí působím já. Ale opak je pravdou. U nás je to o tom, že se nebojíme říkat lidem pravdu, jsme upřímní a na nic si nehrajeme.

A upřímně kolik lidí zkousne pravdu, kolik lidí přizná nebo řekne, co si doopravdy myslí, kolik lidí mluví tak, jak jim narostl jazyk. A když tak někdo mluví, včetně mě, hned mají všichni tendenci o člověku říkat něco jako: ona je namistrovaná, ona se povyšuje a mají tendenci ho srážet, neříkám, že všichni, ale většina. Nesmí být člověk přece jiný, musí být stejný, jak ostatní ne? Protože, když je jiný, je pro ostatním terčem pomluv. Ale právě o tom je ta individualita, ta jedinečnost.

podnikání z pláže 3

Takže za mě, Martin Kalina je naprosto výbornej, otevřenej, řekne hned co si myslí, buď to pobereš nebo ne. Informacemi jenom chrlil. Konkrétně mně řekl jednu důležitou věc a to, že mě bude polovina lidí závidět, nesnášet, ale že se mám na to vykašlat. A přesně s ním souhlasím, nebojte se být sami sebou, nebojte se říkat, co si myslíte, i když vás třeba většina nemusí přijmout, proto, že máte jiný názor než většina.

Hlavní je se nezaleknout většiny, která do vás bude rejpat, že například nedodržujete nějaká pravidla, nebo že děláte něco kontroverzního,  jako třeba já napsala článek na téma sexismu v reklamě.

Důležitou věc, co Martin řekl je: nastavte svůj byznys na svůj životní styl. Zeptejte se sami sebe, zda žijete svůj životní styl, podle toho si potom zvolte svoji práci nebo nastavte podnikání.

Ale proč to někteří lidé dělají?

Je to z toho důvodu, že se bojí vyčnívat, mají strach, že jsou sami, bojí se cizího názoru a toho, jestli uspějí u ostatních. Chtějí být oblíbení a zavděčit se společnosti. To je v podstatě brzdí v jejich rozdílnosti.

Strach je proto, že lidé neumějí změřit následek toho, co se stane, když udělají nějakou změnu, nebo se nějak rozhodnout. A lidé následují toho, kdo strachy překonává.

Díky moc za Martinova slova. Teď už vím, že nás takových je víc a plánuji, že vám je postupně představím v mém projektu rozhovorů Jsi originál.

Jako další Mário Roženský, affiliate markeťák a autor AfiilBoxu. Sympatický, usměvavý, klidný a vyrovnaný,  nenápadný, skromný, bohatý mladý strejda. 🙂

Další myšlenka, tentokrát Máriova, chytří lidé nebojují, ti se spojují. Bylo vidět, jak Mário je se všemi kamarád a jak se navzájem podporují. Takže proto autor affiliate neboli partnerství.

Jirka Mazur – tady se to opravdu pokusím zkrátit. Na Jirku Mazura by mně nestačila snad ani celá stránka :-D. Tento člověk je tak moc inspirativní, že bych ho dokázala poslouchat celé hodiny. Napřed rozvážně naslouchá, a pak následně vám dokáže na vše říct názor nebo odpovědět. Má tolik myšlenek, že nevím, které dřív napsat. Pár jich zmíním.

podnikání z pláže 4

Vše je o lidech, obklopujte se stejně smýšlejícími lidmi, a vymažte z telefonního seznamu všechny, s kterými jste se rok nebavili. Nebojte se, že zůstane sami, najdete nové lidi, jako jste vy a tím se vám obnoví váš přátelský park.

100 procentní pravda. Děkuj za tyto slova. Další vhled od Jirky: školský systém je nastavený tak, aby vychovával zaměstnance. Zaměstnanci vydělávají prací, kde mají svobodu na příděl v podobě 4 týdnů dovolené. Peníze se přitom vydělávají myšlením.

Poznala jsem ho jako člověka velmi rozvážného, přitom lidského a odvázaného. Nebrání se snad ničemu a to už hodně lidí by to v jeho věku klidně zabalilo. Tím nechci říct, že je starý, ale to, že co stihne on, nestihne ani polovina mladých lidí. Klobouk dolů 🙂 Považuji ho za svého bohatého tátu.

Dalším člověkem na setkání byl Alexander Fryč, provozovatel akustických pěn. Naprosto sympatický borec, s kterým jsme si povídali o podnikání, ale také o životě a filmech 🙂 Málo s kým si takto pokecám o filmech. 🙂 Nadchl mě, jaký má přehled a jak je konverzace s ním inteligentní, hovorová, vtipná a bohatá. Navíc ukazoval fotky ze soukromí :-D. Stali se z nás kamarádi a  vídáme se při každé návštěvě ČR.

podnikání z pláže 5

Jeho parťákem ve firmě je Jirka Stibor, naprosto úžasný organizátor akce, podporovatel Stáni a všech. Celý večer všem dolíval vínečko, proto se to také tak rozjelo 😀

Staral se o spokojenost všech, servíroval jídlo, kontroloval, zda je všeho dostatek. Hlavně neskutečný bavič, humorný člověk a to se ještě krotil 🙂 Také nás informoval o tom, jak natáčet videa, a měli jsme možnost si to i vyzkoušet. Příjemný, skromný, usměvavý, dobře naladěný, vynikající gurmán, už jenom při konverzaci s ním jsem měla hlad. 🙂 Fakt super člověk. A má rád horské dráhy. 😀

Členové kurzu podnikání z pláže byli všichni fajn, panoval naprosto úžasná atmosféra. Děkuji všem zúčastněným za ni. Byla jsem po setkání naprosto nabitá energií, a toto mě stálo za to, abych přiletěla do Prahy až z Londýna.

Děkuji také za vzniklá nová přátelství překrásné princezně Míše Měřínské, změněnému a vědomému Jirkovi Zemanovi , video bohyni Miriam Štolfové, éterické Věrce Noskové, cestovatelské tanečnici Lucii Jeschkové, mámě podnikatelce a best friend Verči Mašínové, trenérce vztahů Zdeňce Némethové,  krotiteli excelu Luboši Bahorcovi,  věčně mladému Mladoši Douchovi, expertovi na amazon Mílovi Ježovi, zamilované Kátě Sodomkové, nápadité školitelce Jáře Bednářové a vitální Mirce Rybákové, a plně nadějné Markétě Strnadové. Plus všechny, co jsem měla možnost aspoň pozdravit :-).

podnikání z pláže 6

Proč jsem to všechno napsala a co jsem tím chtěla říct????

Jsou dva typy lidí úspěšní a neúspěšní. Neúspěšní si přečtou knihu a řeknou, jo to bylo dobrý. Úspěšní si přečtou knihu a řeknou, to je dobrý a přesně toto udělám, jdou a udělají to.

Opravdu nejdůležitější je, najít něco,  v čem se budete cítit sami sebou. Že budete říkat vaše myšlenky a lidé v okolí vám neřeknou ježiši, co to zase meleš, ale řeknou to je super, to se mi líbí. Že vás podpoří, pochválí a nezištně pomůžou. Že si budete plnit vaše sny krůček po krůčku a budete cítit, jak rostete.

Tímto vám chci říct: nebraňte se něčemu novému, běžte do neznáma, investujte do sebe, jedině tak uvidíte, co život všechno přináší.

Hodně štěstí všem.

Růžena Nekudová
Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>
Komentáře