Proč je být sám sebou stále tabu?

V Itálii jsem neměla moc času na psaní, tak jsem se rozhodla točit takové video blogy místo článků. Pokud raději čtete, tak nakonec videa se rozhodně podívejte 🙂

Každý člověk je jiný a je originál, ale otázka je: víte to vůbec o sobě?

Společnost nás pasuje do nějakých rolí a když člověk vyčnívá je hned většinou kritizován. Člověk se projevuje svými emocemi. Za nejzákladnější emoce u lidí jsou radost, smutek, zlost, strach, překvapení atd.. Přesto, když je člověk projevuje, tak je považován za divného. Když je například moc spontánní nebo projevuje své emoce naplno, tak jak cítí.

Stydí se za to, co si o něm řeknou ostatní. Proto své emoce, tím vlastně i sám sebe potlačuje, aby byl přijat společností.

Co je ale špatného na tom, když se člověk směje nebo když člověk pláče? Proč je hned divnej?

Když se člověk moc směje, je považován za nedůvěryhodného a divného, když člověk pláče vyvolává u lidé rozpaky a řeknou si o něm, že je nevyrovnaný. Jediné co společnost jakž takž zvládá je agrese, to nám až tak moc nevadí a tolerujeme ji. Zvláštní že?

Společnost, lidé to dělají proto, že chtějí někam patřit, být milováni a vyhnout se nebezpečí, tzn. přežít ve společnosti. Toto je v nás tak zakořeněné z  minulých dob, je to předsudek společnosti, aby člověk moc nevyčníval.

Straší nás, když nebudeme patřit do davu, něco se nám stane ne?

Ale tohle už přece dlouho neplatí, o svém životě rozhodujeme sami. Takže pokud někomu vadí, že jste takoví nebo makoví, tak ho jednoduše ignorujte a vyškrtněte ho ze svého seznamu. Přece chcete být sami sebou a tím pádem šťasní ne?

Protože , když se budete pořád krotit, tak žijete život, takový, jaký chce společnost a ne vy sami.
Je to na vás, jak se rozhodnete jestli se projevite, vaše emoce jsou přirozené a přinášejí životu energii. Chovejte se přirozeně, i když se to někomu nebude líbit. Vy se budete cítit lépe a to přesně jde. 🙂

Já jsem napřiklad kritizována za to, že hodně projevuji své emoce. Jak radost, že se dost směji nebo vztek, když se naštvu řeknu co si myslím. Neohlížím se na to, zda je to zrovna v danou chvíli vhodné nebo ne. Jsem to já a je mi tak dobře. Každý nemusí být škatulkovaný do jedné formy a být jak přes kopírák. A na základě toho, když se někdo zachová jinak než já mně řekne, že se chovám nepatřičně. Ale proč ?

Přece každý člověk vnímá určité situace jinak a jinak se projevuje a o tom to je.

Takže věřím, že se budete projevovat, tak jak uznáte sami, že je spravné pro vás.

Více o mé životní cestě, jak jsem se začala projevovat, tak jak cítím a co tomu předcházelo, se dočtete v mém eBooku zdarma.

Růžena Nekudová

Na základě jejího příběhu a příběhů druhých inspiruje lidi, jak zvládat těžké zkoušky v životě, jak se z nejčernější temnoty dostat na výslunní. Provází je zázračnou hladinou Alfa neboli stavem uvolnění, směřuje je k jádru jejich trápení a následně ke změně v novou příležitost. Vzdělává a učí o tom, co jsou to meditace, jak s nimi začít a jaký mají pro nás velký přínos. Vytváří přímo léčebné řízené meditace, které pomáhají lidem překonat velmi těžké chvíle. Věnuje se osobnímu rozvoji, duchovnu a vše nabyté předává lidem
Růžena je autorkou knihy Vězení jako dar>> a převratné metody Zrcadlo času>> . Její další meditace najdete tady >>.
A její inspirativní příběh najdete tady >>

Komentáře